1 procent dla strażaków - 2011 Drukuj Email
sobota, 26 lutego 2011 17:53

Szanowni Państwo! Już od kilku lat zwracamy się do Was z gorącą prośbą o przekazywanie 1 % podatku na rzecz  Organizacji Pożytku Publicznego - w tym wypadku na rzecz naszej jednostki- Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Wystarczy tylko wypełnić odpowiednie pola w formularzu zeznania podatkowego za rok 2010. Warto dodać, że w roku poprzednim dzięki Państwa ofiarności nasza jednostka otrzymała 1700 zł. Jak co roku pieniądze te są przeznaczone WYŁĄCZNIE na zakup sprzętu ochrony osobistej. Taka kwota może się wydawać naprawdę pokaźną, lecz zakup jednego hełmu typu F1 to wydatek rzędu 700 zł.  Nie to jest jednak ważne - liczy się PAŃSTWA gest i bezinteresowność w wspieraniu organizacji, która działa na rzecz bezpieczeństwa Naszej społeczności.


W jaki sposób wypełnić formularz PIT wskazują przykłady zamieszczone poniżej.

Dzięki temu 1 % z naszych podatków nie” rozpłynie” się gdzieś w Warszawie, ale zasili organizację, która działa lokalnie. Wspieramy tych, którzy wywodzą się spośród nas i dla nas działają.


Przekazując 1 procent nie ponosisz żadnych kosztów ani opłat !!!


Odpisując 1% od swojego podatku w rocznym zeznaniu podatkowym wystarczy:

  1. We „WNIOSKU O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻNEGO NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO OPP”, który znajduje się na końcu każdego zeznania rocznego wpisać tylko nasz Numer KRS:  0000116212. Nie można pomylić się w numerze KRS, pomyłka oznacza nie złożenie wniosku.
  2. W części "INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE, wpisać  „Cel szczegółowy 1%"  tj. wpisać nazwę OSP oraz jej dokładny adres.

źródło : www.zosprp.pl

grafika: www.zosprp.pl

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj652
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21729
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645169

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 12
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional