Fatalny piątek - ku przestrodze!!! Drukuj Email
sobota, 31 maja 2008 16:12

521-90 na miejscu zdarzenia...
W piątek 30 maja na starogardzkich drogach panował spory ruch. Niestety nie obeszło się bez wypadków i związanych z tym interwencji straży pożarnej.

 

 

 

 

Policja zorganizowała ruch wachadłowy
Pierwsze zdarzenie maiło miejsce na ul. Zblewskiej (droga krajowa 22) ok godz. 16:20. Doszło tu do kolizji 3 samochodów osobowych - toyoty, fiata seicento i volkswagena passata. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany SLRt oraz SLOp z PSP Starogard. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i  zneutralizowali wycieki płynów eksploatacyjnych za pomocą sorbentu. Dwie poszkodowane kobiet zostały odwiezione karetką pogotowia do szpitala św Jana w Starogardzie.
Skutki kolizji...

Następnie miejsce zdarzenia przekazano do dyspozycji policji  i techników policyjnych którzy sporządzili dokumentację  konieczną do wyjaśnienia tego zdarzenia. W wyniku wypadku pas ruchu w kierunku Malborka został zablokowany, a ruch odbywał sie wahadłowo co doprowadziło do powstania sporych korków.

 

Skrzyżowanie Żwirki i Wigury z ul. Skalskiego - miejsce wypadku...

Kolejne zdarzenie miało miejsce ok godz. 21:25 na skrzyżowaniu ulic Żwirki i Wigury z ulicą Skalskiego. Doszło tam do zderzenia 2 samochodów osobowych marki: ford fiesta i mercedes. Po dwóch minutach od zgłoszenia wypadku na miejsce dojechał SLRt z PSP Starogard.Po zabezpieczaniu miejsca zdarzenia  udzielono pomocy 1 osobie poszkodowanej a następnie przekazano ją przybyłej na miejsce załodze karetki pogotowia.

 

Zastęp SLRt z PSP Starogard dojechał po 2 min od przyjęcia zgłoszenia.

Następnie do pracy przystąpili policyjni technicy. Po zakończeniu ich działań strażacy uprzątnęli jednię i zastęp wrócił do jednostki. Prawdopodobną przyczyną wypadku było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu przez  osobę kierującą mercedesem.

 

Mam nadzieję że te zdjęcia oraz artykuł skłoni naszych zmotoryzowanych  czytelników do chwili zastanowienia. To przede wszystkim od NAS zależy niebezpieczeństwo na drogach naszego miasta.

 

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj255
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33733
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699746

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 39
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional