Lokalne podtopienia - pracowita sobota. Drukuj Email
czwartek, 04 marca 2010 11:17Ostatnie dni przysporzyły starogardzkim strażakom zajęcia. Intensywnie topniejący śnieg powodował miejscowe podtopienia. Szczególnie pracowitym dniem okazała się sobota 27 lutego, kiedy nasi strażacy oprócz zabezpieczenia imprezy masowej (mecz koszykówki) byli trzykrotnie dysponowani do wypompowywania wody, która podtapiała drogi, posesje i budynki mieszkalne.


Pierwsze zgłoszenie napłynęło z ulicy Wiśniowej, gdzie wody zebrało się tyle, że część budynków została odcięta od miasta. Nasi ratownicy w sile zastępu GBA 2,5/25 szybko i sprawnie uporali się z tym zdarzeniem. Za pomocą motopompy szlamowej i elektrycznej pompy Grundfos szybko przywrócili przejezdność drogi.


alt

Po powrocie do jednostki strażacy nie zbyt długo cieszyli się chwilą wolnego czasu. Kolejne podtopienie tym razem na ul. Pelplińskiej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w ruch poszły odcinki i pompy. Szczególnie sprawdziła się motopompa szlamowa, której wydajność oscyluje w granicach 1000 litrów na minutę.Po zakończeniu działań na ul. Pelplińskiej strażacy wracają do remizy. Szybki przegląd wyposażenia, sprawdzenie sprzętu i wyjazd na zabezpieczenie meczu. Spora dawka sportowych emocji, jak zwykle koszykarze Polpharmy nie zawiedli swoich kibiców i pokonali zespół z Turowa. Impreza przebiegła spokojnie, żadna z obecnych służb nie odnotowała interwencji.


alt

Kiedy nasi ratownicy wrócili do jednostki nie spodziewali się już żadnych niespodzianek. Niestety mieszkańcy ul. Wiśniowej znów byli zmuszeni zwrócić się o pomoc do strażaków. Tym razem do opanowania sytuacji wystarczyła pompa elektryczna.

 Z pominięciem meczu nasi strażacy wzięli udział w trzech zdarzeniach. Łączny czas ich pracy to 3 h i 8 min.

Foto: OSP Starogard

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj187
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6700
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873313

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional