Niebezpieczne drzewo na ul. Skarszewskiej Drukuj
Wpisany przez Marcin Lemke   
sobota, 09 sierpnia 2008 11:05
SH-18 z OSP Starogard.
Sytuacja po przybyciu ratowników.

Wtorkowy ranek (5 sierpnia) powitał starogardzian bardzo silinym wiatrem. Nie pozostało to bez wpływu na prace strażaków którzy z tego powodu kilkanaście razy interweniowali na terenie powiatu usuwając powalone drzewa i konary z jezdni. Jedno z takich zdarzeń miało miejsce w Starogardzie na ul. Skarszewskiej.

Wiatr musiał być na prawdę silny..
Uszkodzone drzewo mogło runąć na jezdnię....
Ok godz 11:30 zastępy SH-18 i GBA 2,5/25 zostały zadysponowane do usunięcia rozłamanego drzewa na ul. Skarszewskiej. Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali uszkodzone drzewo które stwarzało zagrożenie dla ruchu drogowego oraz pieszych. Jeden z konarów złamał się i szczęśliwie runął na sąsiadujące z ulicą ogródki działkowe, drugi wciąż groził przewróceniem na drogę.
W koszu komplet: pilarz + pomocnik

Image

Ostateczne cięcie - za chwilę konar znajdzie się w bezpievznym położeniu..

Po zabezpieczeniu miejsca darzenia ( w czym pomogli pracownicy Służby Drogowej) nasi ratownicy przystąpili do pracy. Strażacy z podnośnika hydraulicznego w bezpieczny sposób wycinali poszczególne gałęzie, a następnie w sposób kontrolowany usunięto niebezpieczny konar.  Jezdnię uprzątnięto i ruch na ul. Skarszewskiej wrócił do normy. Czas pracy strażaków: 1 godz.
Nabrudziło się??? Trzeba posprzątać!!! OSP Starogard w akcji!!
Szybkie uprzątnięcie jezdni i ruch wróci do normy..

Foto: Dh. Marek Liss