Nietypowa akcja "JEŻ" Drukuj Email
sobota, 05 maja 2012 21:16


Dnia 26 kwietnia nasi strażacy zostali zadysponowani do bardzo nietypowego zdarzenia. Zadaniem naszych ratowników było uwolnienie dwóch jeży, które wpadły do pionowo wkopanej rury o średnicy ok. 30 cm.
alt

Ratownicy, którzy przybyli na miejsce darzenia zastali 2 jeże uwięzione w studzience wykonanej z rury o średnicy 30 cm. na głębokości około 2 metrów. Sytuacja, w jakiej znalazły się zwierzęta skazywała je na niechybną śmierć głodową. Niewielka średnica rury oraz spora głębokość uniemożliwiała ręczne uwolnienie jeży z pułapki. W tej sytuacji pomocne okazały się...... odcinek W-52 oraz trzonek od tłumicy. Za pomocą tego sprzętu nasi strażacy wydostali jeże na powierzchnię ziemi i zwrócili im wolność, z czego jeże radośnie skorzystały ukrywając się w niedalekich zaroślach.


alt

Na koniec ratownicy zabezpieczyli studzienkę, aby nie stwarzała zagrożenia dla zwierząt i ludzi.

Foto: Dh Sławomir Lewandowski

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj861
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7615
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1631055

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 22
Dzisiaj jest: 06 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional