Pokaz ratownictwa wysokościowego - obóz MDP Skrzynia 2007 Drukuj Email
poniedziałek, 03 września 2007 11:13

W dniach 12 i 13 lipca obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych w Skrzyni  odwiedzili  strażacy z OSP Tczew. Jest to jednostka która  wyspecjalizowała się w  ratownictwie  wodnym i  wysokościowym.

W czwartek 12 lipca zaprezentowali oni techniki i sprzęt związany z ratownictwem wodnym. Młodzi adepci pożarnictwa mieli okazję zapoznać się z pełnym wyposażeniem płetwonurka, obejrzeli krótki pokaz nurkowania a druhowie ze Tczewa wyczerpująco odpowiadali na pytania związane z tym tematem. Jak się okazało nurkowanie wcale nie jest takie proste jak to często pokazuje sie w telewizji.

Następnego dnia w piątek na obóz przyjechał dh Mariusz. Oczywiście nie przyjechał wypoczywać tylko sprowadził do Skrzyni nasz wysięgnik SH-18.  Tak zaczął się kolejny dzień  atrakcji  zorganizowanych dzięki pomocy  ratowników  ze  Tczewa. Do podestu roboczego podpięto drabinkę speleologiczną i wyniesiono ją na wysokość 18 metrów. Każdy miał okazję wspiąć się na samą górę i choć nie było to zadanie łatwe to nikt nie poddawał się bez walki. Widok jaki rozciągał się z tej wysokości oraz świadomość pokonania własnych słabości był wspaniałą nagrodą za poniesiony trud.

 

W drodze na szczyt......

Każdy kto wspinał się na drabinkę był zabezpieczony za pomocą specjalnych szelek oraz uprzęży oraz asekurowany przez doświadczonych ratowników ze Tczewa. Droga powrotna na dół była o wiele łatwiejsza ponieważ był to zjazd na linie wypuszczanej przez osobę asekurującą.

Spowrotem na ziemie - szybciej, łatwiej i ... przyjemniej

Asekuracja - podstawa bezpiecznej wspinaczki.

 

Zainteresowanie było naprawdę spore i dzięki ciężkiej pracy ratowników z OSP Tczew wszyscy podopieczni naszego obozu (a było to prawie 200 osób) mieli okazję zmierzyć się z tym wyzwaniem. Zresztą nie tylko młodzież próbowała swych sił. Także część obozowej kadry zaprezentowała swoje umiejętności wspinaczkowe.

 

Kadra też musi się wykazać ; )

 

Druhna Sylwia na wysokości zadania.

 

Na koniec wypada jeszcze raz serdecznie podziękować druhom z OSP Tczew, dzięki którym nasza młodzież miała okazję atrakcyjnie spędzić obozowy czas.

Foto: Lemi


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj182
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6695
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873308

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional