Poszukiwanie osoby zaginionej - akcja "Grzybiarz" Drukuj Email
wtorek, 26 października 2010 18:29

Ponad 40 osób (strażaków, policjantów i funkcjonariuszy Straży Leśnej) prowadziło poszukiwania chorego na cukrzycę mężczyzny, który wyszedł na grzyby i nie wrócił do miejsca zamieszkania. Poszukiwania trwały blisko 3 godziny, osobę zaginioną odnaleziono i po udzieleniu pomocy przedmedycznej przetransportowano do szpitala.

alt

Tak w wielkim skrócie można przedstawić ćwiczenia, które odbyły się w czwartek 21 października na terenie leśnictwa Semlin. Organizatorem ćwiczeń była Komenda Powiatowa Policji w Starogardzie Gdańskim. W ćwiczeniach udział wzięło 20 policjantów, 22 strażaków oraz 2 Strażników Leśnych. Straż Pożarną reprezentowali zarówno zawodowcy z PSP Starogard jak i ochotnicy ze Starogardu Sumina i Siwiałki. Służby przez 3 godziny prowadziły poszukiwania, które zaowocowały odnalezieniem poszukiwanej osoby. Ratownicy z OSP Starogard udzielili jej pomocy przedmedycznej, po czym przekazali wezwanej na miejsce karetce pogotowia ratunkowego.

alt

Kilka słów na temat tych ćwiczeń powiedział mł. asp. Marcin Kunka, rzecznik prasowy starogardzkiej policji: "Mamy obowiązek przeprowadzenia, co najmniej jednej takiej akcji w ciągu roku. W tym sezonie zaginęło na naszym terenie dwóch grzybiarzy, ale nie trzeba było angażować tak dużych sił jak w czasie ćwiczeń, bo szybko udało się ich odnaleźć. Wszystko skończyło się dobrze".

Foto: dh Sławek Lewandowski

 

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj157
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6670
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873283

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional