Pożar budynku przy ul. Sikorskiego Drukuj Email
sobota, 16 kwietnia 2011 22:17

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/Sikorskiego/adsc00219.jpgDnia 16 kwietnia około godz. 18 zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku po byłej Komendzie Powiatowej Policji przy ulicy Sikorskiego. Do zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA 2,5/25 z pełną 6 osobową obsadą.
Masz zdjęcia z tego zdarzenia? Prześlij je na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.   - opublikujemy je w naszej galerii.....alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/Sikorskiego/adsc00223.jpg


alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/Sikorskiego/adsc00218.jpg

Na miejscu zdarzenia pracowało już 5 zastępów z JRG PSP Starogard. Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali rozwinięty pożar w pomieszczeniach na pierwszym piętrze budynku. Ogień wychodził już przez okna i zagrożone było kolejne piętro oraz dach budynku. Wstępnie podano prąd wody w natarciu przez okno do płonącego pomieszczenia. W tym samym czasie kolejne rota ratowników zabezpieczona aparatami ODO rozwinęła linię gaśniczą po klatce schodowej i podała kolejny prąd w natarciu  do pomieszczenia objętego pożarem.

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/Sikorskiego/adsc00227.jpg

Budynek przeszukano pod kątem obecności osób postronnych, na szczęście takiego faktu nie stwierdzono. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy przystąpili do dogaszani pogorzeliska oraz sukcesywnego oddymiania budynku. Rozebrano nadpalone elementy wyposażenia i stolarki.  Strażacy sprawdzili pozostałe piętra w celu ustalenia czy ogień nie przedostał się przez strop lub kanały wentylacyjne na inne kondygnacje.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do jednostek

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/Sikorskiego/adsc00217.jpg

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 5 zastępów 11 ratowników

OSP - 1 zastęp, 6 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/25 , GLBA1,5/12 , SLRd , SDH-32 ,  SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: dh Marek Liss

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj659
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21736
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645176

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 16
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional