Pożar lasu - Kolincz gm. Starogard Gd. Drukuj Email
poniedziałek, 03 maja 2010 16:27


Dnia 30 kwietnia 2010 ok. godz. 17 do starogardzkiego PSK dociera telefoniczna informacja o pożarze lasu w miejscowości Kolincz. Zadysponowano 2 zastępy (GCBA 5/24 z JRG PSP oraz GBA 2,5/25 z OSP Starogard.
Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali pożar poszycia leśnego na powierzchni ok. 500m2. Podano 2 prądy wody w natarciu, po jednym z każdego zastępu. Już po chwili  pożar został zlokalizowany i strażacy przystąpili do dogaszania i przelewania miejsc, w których tlił się jeszcze pożar. Szczęściem okazało się to, że pożar wybuchł niedaleko dróg gruntowych, które skutecznie ograniczyły rozprzestrzenianie się ognia. Po zakończeniu działań ratownicy zwinęli sprzęt i zastępy udały się do jednostek.

alt


alt


Foto: dh Marek Liss

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj165
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6678
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873291

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 6
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional