Pożar mieszkania - ul. Szumana Drukuj
Wpisany przez Marcin Lemke   
piątek, 08 sierpnia 2008 23:04

 

Ratownicy z OSP Starogard
Nasi ratownicy - już po akcji...
Dnia 30 lipca o godz. 20:16 straż pożarna w Starogardzie Gdańskim zostaje poinformowana o pożarze mieszkania w bloku na ul. Szumana. Wśród zadysponowanych jednostek są również nasi ratownicy z OSP Starogard Gd.

 

 

Już po 2 min od zadysponowania na miejsce przybywają 4 zastępy Państwowej straży Pozarnej oraz GBA 2.5/25 z naszej OSP. Po przybyciu ma miejsce strażacy zastają dym wydobywający się z mieszkania na pierwszym piętrze
Samochody z PSP z widokiem na
Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wyważyli drzwi do mieszkania i po przeszukaniu pomieszczeń odnaleźli 23 letniego mieszkańca, którego ewakuowali. Podano prąd wody z szybkiego natarcia do pomieszczenia kuchennego, ponieważ to właśnie tam znajdowało się źródło ognia. W czasie oczekiwania na przyjazd karetki osobie poszkodowanej pierwszej pomocy udzielają strażacy z zastępu SLRt. W mieszkaniu w którym wybuchł pożar trwa dogaszanie, oraz oddymianie pomieszczeń. Po przybyciu karaetki poszkodowany zostaje przekazany jej załodze, a strażacy kończą akcję, zwijaja sprzęt i wracają do jednostki.
5 zastępów na miejscu
Siły i środki na miejscu zdarzenia ..... wystarczające!
Pożar ten został skwalifikowany jako mały. Ratownicy podali 1 prądy wody w natarciu. Zużyto ok. 1m3 wody. Wstępnie straty wyceniono na ok. 20 tyś zł. zaś uratowane mienie na 1000 tyś. zł. Działania ratowników trwały 34 min.

 

W działaniach wzięły udział następujące siły i srodki:

PSP - 4 zastępy, 10 ratowników

OSP - 1 zastęp 5 ratowników

Policja

Pogotowie ratunkowe

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12, SLRR, SLOp

OSP Starogard Gdański GBA 2,5/25

 

Foto: Lemi, M. Kirschner