Pożar piwnicy w Jabłówku Drukuj Email
piątek, 29 lutego 2008 23:42

Dnia 19 grudnia ok. godz. 18 zastęp GBA został zadysponowany do groźnie wyglądającego pożaru piwnicy w Jabłówku gmina Bobowo.

Do tego zdarzenia udaliśmy się za wraz z zastępem GCBA 5/32 z PSP Starogard. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali silnie zadymioną piwnice w domku jednorodzinnym. Dodatkowo oficer operacyjny zarządził zadysponowanie 2 zastępów z pobliskiej OSP w Bobowie. Strażacy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych zlokalizowali pożar który rozprzestrzenił się w dwóch pomieszczeniach i przystąpili do gaszenia. Jednocześnie  sprawiono 3 przęsła drabiny nasadkowej w celu uzyskania dostępu na dach budynku i zajęto się oczyszczeniem przewodu kominowego ponieważ padło podejrzenie że powodem pożaru może mogło być zapalenie się sadzy w kominie.

 

 

 

Sprawdzanie i dogaszanie pogożeliska.

 

Feralny komin.....

 

Po opanowaniu sytuacji przystąpiono do oddymiania pomieszczeń za pomocą agregatu oddymiającego i dogaszania pogorzeliska. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zapalenie się sadzy w kominie.

W wyniku pożaru zniszczeniu uległ sprzęt AGD (2 lodówki) które stały w pomieszczeniu gdzie wybuchł ogień. Osób poszkodowanych na szczęście nie było. Pożar objął powierzchnię ok. 12 metrów kwadratowych. Podano jeden prąd wody w natarciu. Zużycie środków gaśniczych: ok. 500 litrów wody.

W działaniach udział wzięły następujące siły i środki :

PSP – 2 zastępy, 4 ratowników

OSP - 3 zastępy, 11 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/32, SLOp

OSP Starogard GBA 2,5/25

OSP Bobowo 2 zastępy GBA

 

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj143
mod_vvisit_counterWczoraj199
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2628
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3168
mod_vvisit_counterOgółem1863663

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 14 Sie, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional