Pożar płatkarni - ćwiczenia w starogardzkim młynie Drukuj Email
wtorek, 30 marca 2010 10:44

Dziś o godz. 9:00 odbyły się ćwiczenia pożarowe na terenie nieczynnego młynu w Starogardzie Gdańskim przy ul. Tczewskiej. W ćwiczeniach wzięli udział strażacy z PSP i OSP Starogard Gd. oraz 1 zastęp z OSP Siwiałka.


Wtorek 30 marca był dniem, w którym odbyło się wspólne szkolenie w postaci ćwiczeń dla strażaków z Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim. Obiektem, na którym odbywały się ćwiczenia był budynek po byłej płatkarni położony na terenie nieczynnych starogardzkich młynów.

Punktualnie o 9:00 do stanowiska kierowania wpływa informacja o pożarze, jaki wybuchł we wskazanym wcześniej obiekcie. Na miejsce zdarzenia udają się 3 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Starogard. Zadysponowano również 1 zastęp z OSP Siwiałka.

Do zadań ratowników należało między innymi wprowadzenie 2 prądów wody w natarciu do pomieszczeń objętych pożarem, ewakuacja 2 osób odciętych od drogi ucieczki za pomocą SH-18 (nasza OSP) oraz SHD 32 (PSP Starogard) i podanie prądu wody z SHD –32. Strażacy, którzy wchodzili do budynku (zastęp GLBA i SLRd) pracowali w aparatach ODO. W pogotowiu do zmiany czekały 2 kolejne roty gotowe zmienić bądź wesprzeć ratowników pracujących w środku. Strażacy z OSP Siwiałka zorganizowali punkt medyczny. Zastęp GCBA stanowił zaopatrzenie wodne oraz zasilanie dla SHD-32. Woda była czerpana wprost z rzeki Wierzycy za pomocą linii ssawnej.

Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy udali się na zbiórkę, na której podsumowano przebieg ćwiczeń. Następnie zastępy wróciły do swoich jednostek.

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 5 zastępów, 10 ratowników

OSP - 3 zastępy, 13 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24,SLRd, SHD-32 GLBA 1,5/12, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25, SH-18

OSP Siwiałka: GBA 2,5/16


 Zapraszamy do oglądania zdjęć z tych działań w naszej GALERII .

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj649
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21726
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645166

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 10
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional