Pożar śmieci w bud. gospodarczym - ul. Owidzka Drukuj Email
czwartek, 08 kwietnia 2010 18:40

We wtorek 6 kwietnia  kilka minut po godz. 18 do starogardzkiego PSK wpłynęło zgłoszenie o pożarze w pomieszczeniu gospodarczym przyległym do budynku mieszkalnego na ul. Owidzkiej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano łącznie 4 zastępy straży pożarnej. 


Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali pożar w komórce przyległej do budynku wielorodzinnego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano jeden prąd wody w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy rozgarnęli pogorzelisko i dogasili pozostałe zarzewia ognia. Sprawdzono również przyległy budynek pod kątem przedostania się do niego pożaru. 

Dzięki szybkiej reakcji osoby zgłaszającej oraz zdecydowanej akcji strażaków udało się zapobiec rozprzestrzenieniu pożaru. Gdyby ogień nie został zauważony w porę, ta akcja mogłaby wyglądać tak jak pożar na ulicy Kościuszki, gdzie od pożaru pomieszczeń gospodarczych ogniem zajęły się dwa budynki mieszkalne.


alt

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 7 ratowników

OSP - 1 zastęp, 5 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: OSP Starogard

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj639
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21716
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645156

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 17
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional