Pożar suchych traw - ul. św. Elżbiety Drukuj Email
czwartek, 31 maja 2012 20:49

Kilka słonecznych suchy dni wystarczyło, aby temat wypalania traw „wrócił do łask”. Tym razem 23 maja ok. godz., 16:30 do starogardzkiego PSK dociera informacja o pożarze traw na nieużytkach w okolicy ul. św. Elżbiety. Na miejsce zdarzenia zostają zadysponowane 2 zastępy straży pożarnej.

 
alt

Do tego pożaru z JRG PSP wyjeżdża GLBA 1,5/12 oraz GBA 2,5/25 z OSP Starogard. Już po kilku minutach ratownicy są na miejscu. Okazało się, że od płonących traw zajęły się również pobliskie zarośla. Płomienie są na tyle duże, że nie sposób ugasić ognia podręcznym sprzętem gaśniczym. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia ratownicy rozwijają jedną linie gaśniczą i podają prąd wody w natarciu. Po zlokalizowaniu pożaru zostaje on dogaszony za pomocą tłumic, a pogorzelisko sprawdzone i przelane prądem wody. Po zakończeniu działań zastępy wracają do jednostek


alt

Foto: dh. Michał Kosater


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj145
mod_vvisit_counterWczoraj199
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2630
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3168
mod_vvisit_counterOgółem1863665

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 14 Sie, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional