Pożar w Destylarni Sobieski - ćwiczenia Drukuj Email
czwartek, 11 listopada 2010 23:27

alt

Dnia 22 października na terenie Destylarni Sobieski odbyły się ćwiczenia ppoż.. Scenariusz ćwiczeń przewidywał wybuch pożaru w magazynie spirytusu. W zdarzaniu brały udział jednostki z PSP i OSP Starogard Gdański oraz Zakładowej OSP, na miejscu ćwiczenia obserwował również Komendant Wojewódzki PSP.


alt

Kilkanaście minut po godzinie 12 do starogardzkiego PSK wpływa informacja o wybuchu pożaru na terenie magazynu spirytusu w Destylarni Sobieski. Na miejsce zdarzenia udają się 5 zastępów z JRG Starogardzkiej JRG.


alt

Po przybyciu na miejsce pierwsze wstępne działania ratownicze prowadziła już Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna. Do budynku wprowadzono 2 roty zabezpieczone aparatami ODO, ewakuowano 2 osoby, które odniosły obrażenia. Kierujący działaniami dysponuje dodatkowo zastępy SH-32 oraz GBA 2,5/25 które mają zabezpieczyć dach budynku przed przedostaniem się pożaru na zewnątrz budynku..Miejsce rozstawienia wysięgnika zostaje zabezpieczone 2 kurtynami wodnymi, po czym na dach budynku podano jeden prąd wody w obronie. Zasilanie odbywało się z GCBA 9.5/50. Po zakończeniu ćwiczeń strażacy zwinęli sprzęt i zastępy udały się do jednostek.


alt

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 9,5/50, SH-32 , GLBA 1,5/12, SLRd, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Więcej zdjęć już wkrótce w naszej GALERII.

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj179
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6692
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873305

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional