TOROWISKO 2010 - ćwiczenia nacne Drukuj Email
niedziela, 16 maja 2010 12:48


Wyjeżdżający ze stacji paliw samochód osobowy zderzył się z autobusem PKS, w wyniku czego oba pojazdy zjechały z nasypu kolejowego na torowisko. Ponadto w jadący za autobusem samochód uderzył drugi pojazd, który w wyniku zderzenia stanął w płomieniach - tak w wielkim skrócie można opisać scenariusz ćwiczeń które zostały zorganizowane w poniedziałkowy wieczór 10 maja 2010r.alt

Przed służbami ratunkowymi postawiono trudne zadanie. Strażacy musieli ugasić pożar jednego z samochodów które zderzyły się na ulicy Tczewskiej oraz udzielić pomocy przedmedycznej osobom poszkodowanym we wszystkich 4 pojazdach. Z 22 pasażerów autobusu wytypowano 16 osób z niegroźnymi obrażeniami które wyprowadzono poza miejsce zdarzenia. Pozostałe osoby ewakuowano z pojazdu na deskach ortopedycznych do namiotu pneumatycznego gdzie po wstępnym zaopatrzeniu przekazywano je do karetek pogotowia a następnie przewożono do starogardzkiego szpitala. Wsród poszkodowanych znalazł się również jeden z ratowników.

alt

W ćwiczeniach udział wzięli strażacy z PSP Starogard (4 zastępy) OSP Starogard (2 zastępy) ZZSP Polpharma, OSP Sumin Sucumin i Siwiałka (po 1 zastępie). Na miejsce skierowano 34 funkcjonariuszy Policji i 9 radiowozów.

alt

Ćwiczenia były przygotowane bardzo realistycznie a sam scenariusz był bardzo rozbudowany. szczególnie wymagająca okazała się ewakuacja poszkodowanych z przewróconego autobusu oraz wynoszenie poszkodowanych po bardzo stromej skarpie. Ćwiczenia te były kolejną okazją do doskonalenia współpracy i współdziałania pomiędzy służbami ratunkowymi naszego miasta i okolic.


Z naszej jednostki na te ćwiczenia wyjechały 2 zastępy z pełną 6 osobową obsadą:

alt


Zastęp GBA 2,5/25: Marek Liss, Marcin Wojcicki, Magdalena Liss, Marcin Lemke, Danuta Jankowska, Michał Kirschner

Zastęp GBM 2,5/8: Marek Żuk, Michał Swobodziński, Michał Kosater, Majka Sojka, Tomasz Pułacz, Sławomir Lewandowski

Foto: OSP Starogard

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj162
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6675
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873288

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional