Utonięcie w Płaczewie. Drukuj Email
wtorek, 20 lipca 2010 22:51

W niedzielę kilka minut przed godz. 19 starogardzkie PSK otrzymało informację o zaginięciu i prawdopodobnym utonięciu osoby w jeziorze Płaczewo gm. Starogard. Na miejsce zdarzenia natychmiastowo zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej.


alt

Ze starogardzkiej JRG wyjeżdża SLRR z łódką na przyczepce oraz SLOP, nasi ratownicy z OSP Starogard udają się na miejsce zastępem GBA 2,5/25 również z łódką na przyczepce. Po przybyciu na miejsce strażacy wraz z policjantami zabezpieczają miejsce zdarzenia, wygradzają teren przed osobami postronnymi. Obie łódki zostają zwodowane i rozpoczynają się poszukiwania. Trwają one prawie do godz. 22, kiedy to akcja poszukiwawcza zostaje przerwana ze względu na zapadające ciemności. Strażacy wracają do swoich jednostek. Wznowienie akcji poszukiwawczej ustalono na godziny poranne, kiedy tylko zrobi się dostatecznie jasno.

alt

O godzinie 4 nad ranem kolumna samochodów z łódkami znów ruszyła w stronę Płaczewa. Tym razem ochotnicy zaprzęgli do pracy GBM 2,5/8 , który z racji napędu lepiej radzi sobie z trudnym terenem. Po blisko 6 godzinach pracy ratownicy zlokalizowali osobę zaginioną. 27-letni starogardzianin został wyłowiony o godz. 9:40. Po zakończeniu działań zastępy wróciły do swoich jednostek.


alt

Od początku lipca w całej Polsce utonęło już 161 osób (dane na 18 lipca 2010 - KGP). Apelujemy o zachowanie rozsądku - kąpiel na niestrzeżonym kąpielisku, wchodzenie do wody pod wpływem alkoholu i przecenianie swoich mozliwości to najczęstsze przyczyny utonięć. Tylko od nas samych zależy jak skończy się nasz wypoczynek nad wodą!!!

Foto: Lemi


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1318
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30519
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696532

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 30
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional