Wiosenne zagrożenia - wypalanie traw Drukuj Email
środa, 07 kwietnia 2010 21:12

Jak co roku wiosną wzrasta ilość interwencji podejmowanych przez strażaków. Bezmyślne podpalenia traw to problem, z którym nie sposób się uporać. Nie pomagają apele w telewizji, radiu, internecie i innych środkach masowego przekazu. Każdy taki pożar stanowi zagrożenie dla ludzi, środowiska i mienia.

Apelujemy o rozsądek - NIE WYPALAJ TRAW !!Do dnia 9 kwietnia nasi strażacy dziesięciokrotnie byli dysponowani do pożarów suchych traw. Państwowa Straż Pożarna takich wyjazdów notuje kilka a czasem i kilkanaście razy dziennie. Efektem tych podpaleń, bo zdecydowana większość tych pożarów spowodowana jest celowym podpaleniem, jest niszczenie środowiska naturalnego, zagrożenie życia i zdrowia osób postronnych jak i samych sprawców, zniszczenia mienia - prosty przykład z dnia 31 marca, gdzie w wyniku podpalenia traw spłonęła altana ogrodowa na przyległym do miejsca pożaru ogródku działkowym. Giną zwierzęta a każda interwencja strażaków to koszty, które ponosi całe społeczeństwo.

alt

Zapraszamy Państwa do lektury naszego artykułu "APEL O NIEWYPALANIE TRAW" , znajdziecie tam nie tylko informację o zagrożeniach i skutkach związanych z tym niechlubnym procederem, ale także informację o tym jak się zachować w przypadku zauważenia takiego pożaru.

PAMIĘTAJ - WYPALANIE TRAW ZABIJA !!!

Zdjęcia z akcji związanych z wypalaniem traw można oglądać w naszej GALERII.

Foto: OSP Starogard

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj163
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6676
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873289

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional