Wyciek paliwa - al. Armii Krajowej. Drukuj Email
sobota, 18 kwietnia 2009 19:19
Image
Dh Sebastian w trakcie pracy...Dnia 18 kwietnia (sobota) o godz. 8:10 do Powiatowego Stanowiska Kierowania wpłynęło zgłoszenie o wycieku paliwa na al. Armii Krajowej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano SLRd oraz SLOp z PSP Starogard Gdański.
Image
SLRd (PSP Starogard) i GBA 2,5/25 z naszego OSP

Po przybyciu ma miejsce zdarzenia okazało się, iż doszło do uszkodzenia zbiornika paliwa w samochodzie ciężarowym, w wyniku czego na jezdnię wyciekło ok. 100 litrów oleju napędowego. Ze względu na rozmiar zdarzenia Kierujący Działaniami Ratowniczymi polecił wezwać na miejsce dodatkowe siły i środki w postaci SLRCh z PSP Starogard oraz GBA 2,5/25 z OSP Starogard Gd.

Wstępne działania strażaków polegały na zabezpieczeniu terenu działań, oraz uszczelnieniu uszkodzenia w zbiorniku paliwa. Równocześnie przystąpiono do ograniczania dalszego rozprzestrzeniania się rozlewiska paliwa oraz zabezpieczono studzienki kanalizacyjne przed przedostaniem się substancji ropopochodnej do systemu kanalizacji.

 

Image
Rozlane paliwo zostalo pokryte warstwą sorbentu..

 

Po przybyciu dodatkowych sił i środków wypompowano paliwo z uszkodzonego zbiornika a następnie przy użyciu sorbentu zebrano olej napędowy do kuwet. Film olejowy usunięto za pomocą neutralizatora.

Zebrany zanieczyszczony sorbent przewieziono do jednostki gdzie zostanie on przekazany do firmy zajmującej się utylizacją takich odpadów. Działania zakończono a zastępy wróciły do jednostek.

 

 

Image
..a następnie zebrane do kuwet.


Działania ratowników trwały łącznie 1 godz. i 50min. Do likwidacji tego wycieku zużyto ok. 160 kg sorbentu oraz 15 kg dyspergentu (neutralizatora). Rozlane paliwo zanieczyściło ok. 500m2 jezdni.

 

 

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 4 ratowników

OSP - 1 zastęp, 3 ratowników

Policja

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: SLRd, SLRCh, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: OSP Starogard

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj32
mod_vvisit_counterWczoraj70
mod_vvisit_counterW tym miesiącu12751
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu48784
mod_vvisit_counterOgółem1853827

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 2
Dzisiaj jest: 27 Maj, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional