Zabezpieczenie XXVI Biegu Szpęgawskiego. Drukuj Email
niedziela, 05 kwietnia 2009 15:34
Miejsce startu - DK 22 w okolicah Szpęgawska

Image

 

 

W sobotę 4 kwietnia nasi strażacy rozpoczęli prace już o godz. 7 rano. Przed nimi był bardzo pracowity dzień. Początek kwietnia to czas kiedy organizowany jest Bieg Szpęgawski upamiętniający ofiary faszyzmu pochowane w zbiorowych mogiłach Szpęgawskiego lasu. Tegoroczny bieg to już 26 edycja tej imprezy.

Start biegu młodzieżowego z płyty głównej boiska

W tle nasze samochody - GBA 2,5/25 i GBM 2,5/8

Pierwszym zadaniem strażaków było rozstawienie namiotu na starogardzkim rynku. Jak co roku w tym namiocie osoby uczestniczące w biegu mogły posilić się pyszną grochówką po wyczerpującym wysiłku. Zastęp GBM 2,5/8 z 4 osobową obsadą poradził sobie z tym zadaniem bez problemu. Po powrocie do jednostki i krótkim odpoczynku oba nasze zastępy udały się na stadion im. Kazimiera Deyny, gdzie zabezpieczały i pomagały w organizacji biegów towarzyszących. Łącznie odbyło się ich 8. Startowali chłopcy oraz dziewczęta w różnych kategoriach wiekowych.
Dh Grzegorz - "władca bramy"
Strażacy pomagali przy organizacji biegu

Następnie oba zastępy udały się na drogę krajową nr 22, gdzie odbył się start biegu głównego. Miejsce startu zabezpieczali również strażacy PSP Starogard oraz pogotowie ratunkowe i policja. Meta znajdowała się na starogardzkim rynku, gdzie nad bezpieczeństwem czuwał zastęp GLBA z PSP Starogard.

 

Nasze zastępy na miejscu startu biegu
Przygotowania do startu - 2 zastępy OSP Starogard

We wszystkich biegach uczestniczyły 1304 osoby.
Biegi towarzyszące ( 8 startów w 4 kategoriach wiekowych dla chłopców i dziewcząt)- 803 osoby.
Bieg główny na dystansie 5,8 km (DK 22 – Rynek w Starogardzie Gd.)- 501 osób.


Po zakończeniu biegu strażacy zabezpieczali ceremonię rozdania nagród i medali. Po jej zakończeniu zwinęli namiot i zastępy wróciły do jednostek. Po krótkim, lecz w pełni zasłużonym odpoczynku czekało ich jeszcze zabezpieczenie kolejnej imprezy masowej, koncert zespołu „FEEL”.
Widok z GBM 2,5/8
A do mety coraz bliżej

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 7 ratowników

OSP - 2 zastępy, 8 ratowników

Policja , Pogotowie Ratunkowe, Straż Miejska

 

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: SLRd, SLKw, GLBA 1,5/12

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25, GBM 2,5/8

Foto: OSP Starogard


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWczoraj71
mod_vvisit_counterW tym miesiącu529
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858396

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 2
Dzisiaj jest: 07 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional