Zebranie sprawozdawcze za rok 2009 Drukuj Email
czwartek, 04 marca 2010 11:16

Jak co roku tak i tym razem luty był miesiącem, w którym członkowie Ochotniczej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim spotkali się na walnym zebraniu sprawozdawczym za rok 2009. Oprócz strażaków z naszej jednostki przybyło również wielu zaproszonych gości. Wsród nich między innymi Prezydent Starogardu Gdańskiego - dh Edmund Stachowicz, wiceprezydent Miasta pan Wojciech Pomin, Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa i wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, Prezes ZP ZOSP RP dh Wiesław Wrzesiński, przedstawiciel KP PSP Starogard oraz prezesi OSP Famos, Destylarnia Sobieski, Sumin i Siwiałka.
Otwarcia zebrania dokonał prezes OSP Starogard Gdański dh Łukasz Zblewski. Wybrano przewodniczącego zebrania, protokolanta oraz powołano komisję uchwał i wniosków.

Swoje sprawozdania przedstawili prezes OSP - z działalności jednostki w roku ubiegłym, sprawozdanie i projekt planu finansowego - dh Marek Liss, sprawozdanie Komisji Rewizyjnej - dh Bogumił Czerski oraz plan działalności na rok 2010 - dh Adam Szynalewski.

alt

Głos w zebraniu wzięli również zaproszeni goście - prezydent Starogardu Gdańskiego, prezes ZP ZOSP RP i przedstawiciel KP PSP Starogard Gd.

Tematem, który wzbudził szczególnie intensywną dyskusję był zwiększający się z roku na rok zakres działań prowadzonych przez naszych strażaków. Z roku na rok rosną wymagania wobec kwalifikacji ratowników i wyposażenia w stosowny sprzęt. Poruszono też kwestię zakupu nowego samochodu SLRt/SLRd oraz przygotowań do jubileuszu 150-lecia naszej jednostki -  jednej z najstarszych w Polsce.


alt

Zebranie stało się także okazją do przyjęcia nowych członków - Magdaleny Liss oraz Tomasza Pułacza, którzy po stosownym przeszkoleniu zasilą nasz podział bojowy.


Przy okazji zebrania podsumowano także ubiegły rok.

Nasza jednostka liczy 126 osób. Członków czynnych jest 85, honorowych 7  a nasza MDP liczy 34 osoby.

Działania ratowniczo-gaśnicze:

W roku 2009 nasza jednostka była dysponowana do 172 zdarzeń. Braliśmy udział w gaszeniu 43 pożarów oraz usuwaniu skutków 129 miejscowych zagrożeń. Zabezpieczyliśmy 24 imprezy masowe.

Prowadziliśmy działania na terenie całego powiatu starogardzkiego. Najwięcej zdarzeń, bo 126 miało miejsce na terenie miasta Starogard Gdański. W 28 przypadkach interweniowaliśmy na terenie starogardzkiej gminy a 18 razy na terenie powiatu.

Średnio co 51 godzin nasi ratownicy byli wzywani i dysponowani do zdarzenia. 96 zdarzeń zostało zlikwidowanych siłami i środkami OSP Starogard. Przy likwidacji pozostałych zagrożeń nasi ratownicy działali wspólnymi siłami wraz ze strażakami JRG PSP Starogard oraz ochotnikami z terenu powiatu starogardzkiego.

Wśród naszych ratowników szczególnie wyróżnili się:

dh Marek Liss i Marcin Wojcicki - 92 wyjazdy

dh Michał Kirschner - 69 wyjazdów

dh Grzegorz Turzyński - 46 wyjazdów

dh Michał Kosater i Marcin Lemke - 42 wyjazdy

Kursy, szkolenia ćwiczenia:

Nasi ratownicy brali udział w 4 ćwiczeniach zorganizowanych przez KP PSP  Starogard. Szkolenie recertyfikacyjne ukończyło 3 ratowników, szkolenie podstawowe w Szlachcie ukończyło 5 młodych adeptów pożarnictwa. Ratownicy wzięli udział w miejskich i powiatowych zawodach pożarniczych oraz zawodach rat. medycznego.

Nowy sprzęt:

Nasza jednostka wzbogaciła się o następujący sprzęt:

Latarki pożarnicze, kurtyny wodne, pilarka do drzewa, agregat piany lekkiej HIEX (przekazany przez PSP Starogard), ubrania bojowe i koszarowe, odcinki ssawne i tłoczne oraz armatura pożarnicza.

MDP OSP Starogard Gdański:

MDP brała udział w obozie szkoleniowym w Skrzynii oraz zbiórkach i szkoleniach prowadzonych przez opiekunów. 

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj179
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6692
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873305

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional