Ćwiczenia p-poż na ternie zakładu Fabryki Mebli Okrętowych FAMOS Drukuj Email
wtorek, 26 października 2010 18:28

altŚroda (6 października) była kolejnym dniem, w którym nasi ratownicy doskonalili swoje umiejętności na ćwiczeniach organizowanych przez KP PSP Starogard. Tym razem ćwiczenia odbyły się na terenie zakładów Fabryki Mebli Okrętowych FAMOS.


alt

Scenariusz ćwiczeń przewidywał wybuch pożaru na magazynie wyrobów gotowych. Pierwszą jednostką na miejscu była Zakładowa Straż Pożarna. Na miejsce udają się również 3 zastępy z PSP Starogard oraz zastęp GBA 25/25 z naszej OSP. Zadaniem strażaków było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, wprowadzenie do pomieszczeń objętych pożarem ratowników zabezpieczonych aparatami ODO i podanie 3 prądów wody. Sprawdzono również możliwość zasilania z hydrantów oraz podziemnego zbiornika ppoż. Sporym zaangażowaniem wykazały się również zakładowe służby ratownicze.

alt

Sprawnie przeprowadzona ewakuacja, przygotowane mapki dojazdowe z planem całego zakładu ( powierzchnia zakładu to ok. 5 ha  a hal produkcyjnych blisko 3 ha.) i osoby odpowiedzialne za kierowanie ruchem pojazdów w trakcie dojazdu na miejsce zdarzenia pokazały, że bezpieczeństwo zakładu jest stawiane na pierwszym miejscu.

Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy uczestnicy udali się na zbiórkę gdzie omówiono ćwiczenia oraz zapoznano ratowników z procedurami postępowania na wypadek wystąpienia zagrożenia na terenie zakładu.


alt

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GCBA 9,5/50, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

ZSP Famos: GBA 2,5/16

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj184
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6697
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873310

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 3
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional