Ćwiczenia w Kościele Drukuj Email
wtorek, 30 września 2008 14:12

Transport poszkodowanego..
W drodze do punktu medycznego
Dnia 30 września 2008 roku odbyły się ćwiczenia p-poż w kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa. W ćwiczeniach tych wzięło udział 6 zastępów Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej

Zgodnie ze scenariuszem ćwiczeń ok. godz 10:00 dochodzi do pożaru w kościele p.w Najświętszego Serca Pana Jezusa na Łapiszewie. Na miejsce zostają zadysponowane 3 zastępy PSP Starogard oraz 3 zastępy OSP ( po jednym ze Starogardu, Sucumina i Siwiałki).


Strażacy z OSP Sucumin

foto: Lemi/OSP Starogard.

 

Po przybyciu na miejsce okazuje się iż mimo szybko przeprowadzonej ewakuacji istnieje podejrzenie że wewnątrz świątyni mogła pozostać jakaś osoba. Ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych wprowadzają do zadymionego kościoła 1 linię gaśniczą w natarciu, jednocześnie poszukując osób poszkodowanych. Po chwili odnajdują 23 letniego mężczyznę którego ewakuują na zewnątrz. Poszkodowany zostaje przekazany do punktu medycznego zorganizowanego przez ratowników z OSP Starogard.
Punkt medyczny.
Dalsze poszukiwania nie przynoszą efektów. Jedna z jednostek OSP wprowadza do środka drugą linię gaśniczą wspomagając ratowników z PSP. Pożar zostaje ugaszony, a wnętrze oddymione. Ćwiczenia zakończyły się zbiórką wszystkich zastępów, gdzie podsumowano wszystkie aspekty i założenia.

Koniec ćwiczeń- czas zwinąć sprzęt!

Zastęp GLBA z PSP Starogard


W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 7 ratowników

OSP - 3 zastępy 15 ratowników

 

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12, SLOp

OSP Siwiałka: GBA 2,5/16

OSP Starogard: GBA 2,5/25

OSP Sucumin: GBA 3/32

 

Foto: druhna Maja Sojka (OSP Starogard)

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj110
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5640
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1872253

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 2
Dzisiaj jest: 26 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional