Ćwiczenia w kocborowskim szpitalu Drukuj Email
piątek, 01 kwietnia 2011 13:35Dnia 31 marca starogardzcy strażacy ćwiczyli na terenie Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych w Kocborowie. Tym razem scenariusz przewidywał pożar pomieszczenia w pawilonie nr 19. Na miejsce udało się 6 zastępów straży pożarnej ( 5 z JRG PSP Starogard oraz GBA 2,5/25 z OSP Starogard)Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli miejsce działań. Kierujący akcją ratowniczą (KDR) polecił odłączenie prądu. Do budynku weszła jedna rota gaśnicza w aparatach ODO, która zlokalizowała osobę poszkodowaną, której nie udało w porę opuścić budynku. Poszkodowanego ewakuowano na zewnątrz budynku i przekazano do punktu medycznego. Kolejne 2 osoby uciekły przed pożarem na dach skąd ewakuowano je za pomocą SHD-32. Ratownicy OSP zajęli się budowa zasilania wodnego oraz pomogli przy ewakuacji osób z dachu.


alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/cwiczkocborowo/img_0371.jpg

Po ugaszeniu pożaru ratownicy przeszukali i przewietrzyli zadymione pomieszczenia. Akcja dobiegła końca. Po zwinięciu sprzętu KDR oraz kierownik ćwiczeń krótko podsumowali prowadzone działania. Dzięki uprzejmości Pani Ordynator strażacy udali się na krótki obchód budynku, dzięki czemu wszyscy ćwiczący zapoznały się z rozkładem pomieszczeń, wyjść ewakuacyjnych oraz głównych wyłączników prądu. Zastępy wróciły do jednostek

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/cwiczkocborowo/img_0466-2.jpg

Skład zastępu OSP Starogard: Od lewej stoją: Marcin Lemke , Marek Liss, Daniel Glinkowski, kucają: Andrzej Biernat, Sławomir Lewandowski, Mikołaj Grabowski. 

W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 5 zastępów 11 ratowników

OSP - 1 zastęp, 6 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/25, GLBA 1,5/12, SLRd, SLOp, SHD-32

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Podziękowania dla Arura Hossa z zdjęcia do naszej GALERII

Foto: A. Hossa

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj830
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7584
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1631024

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 22
Dzisiaj jest: 06 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional