Ćwiczenia z zakresu ratownictwa ekologicznego Drukuj Email
niedziela, 24 października 2010 22:45

altDnia 5 października odbyły się ćwiczenia symulujące wyciek substancji ropopochodnej do rzeki Wierzyca. W ćwiczeniach tych uczestniczyło 6 zastępów państwowej i ochotniczej straży pożarnej.


alt

Scenariusz ćwiczeń przewidywał zgłoszenie do Starogardzkiego PSK informacji o wycieku substancji ropopochodnej do rzeki Wierzyca. Substancja ta wyciekała z beczki, która w niewiadomy sposób znalazła się w korycie rzeki. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy PSP oraz 2 zastępy OSP Starogard. Po przybyciu na miejsce ratownicy w pierwszej kolejności usuwają beczkę z koryta rzeki w celu ograniczenia wycieku. Ze względu na złożoność sytuacji na miejsce zostają zadysponowane kolejne 2 zastępy straży pożarnej.

Kolejnym zadaniem ratowników było ustawienie zapory zbierającej a następnie zapory sorpcyjnej w poprzek rzeki. Dość silny nurt utrudniał pracę zarówno ratownikom pracującym z łódki jak i tym, którzy z brzegu pracowali przy ustawianiu obu zapór. Ćwiczenia miały na celu zapoznanie oraz doskonalenie działań ratowniczych przy zdarzeniach ekologicznych na akwenach wodnych.

alt

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24 + przyczepka rat. ekologicznego  SLDł + przyczepka kwatermistrzowska, SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25, GBM 2,5/8 + przyczepka z łódką

OSP Sucumin: GBA 3/32

Więcej zdjęć z ćwiczeń w naszej GALERII

 Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1324
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30525
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696538

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 30
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional