Kurs ratownictwa technicznego Drukuj Email
sobota, 26 lutego 2011 17:54


W dniach 19, 20 oraz 26 i 27 lutego w świetlicy OSP Starogard oraz na terenie JRG PSP Starogard odbywało się "Szkolenie z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków - ratowników OSP". Ponad 60 strażaków z 21 jednostek OSP szkoliło się metodach i zasadach prowadzenia akcji z użyciem hydraulicznego sprzętu ratowniczego. Zapraszamy do naszej GALERII gdzie znajdziecie 70 zdjęć z tego szkolenia

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/kurstechniczny/img_8744.jpg

Zajęcia odbywały się zgodnie z wcześniej przyjętym planem szkolenia:

  1. Zajęcia organizacyjne
  2. Wypadki drogowe - statystyka i przyczyny
  3. Budowa pojazdów samochodowych
  4. Hydrauliczne narzędzia ratownicze
  5. Organizacja akcji ratownictwa technicznego na drogach
  6. Postępowanie w czasie akcji z występowaniem substancji niebezpiecznych
  7. Postępowanie w czasie innych akcji komunikacyjnych
  8. Metody uwalniania osób poszkodowanych z samochodów osobowych ciężarowych i autobusów
  9. Egzamin

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/kurstechniczny/img_8811.jpg

Cykl szkoleń rozpoczął się od serii wykładów i prezentacji, które odbywały się na świetlicy naszej jednostki. Po zajęciach teoretycznych kursanci przekładali zdobytą wiedzę na umiejętności praktyczne. Zajęcia odbywały się w boksach garażowych jak i na placu JRG Starogard. Jeden z dni był poświęcony wyłącznie na ćwiczenia praktyczne. Odbywały się one na jednej ze starogardzkich stacji demontażu pojazdów. Do dyspozycji ćwiczących było 6 samochodów przeznaczonych do rozbiórki.

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/kurstechniczny/img_8826.jpg

Całość szkolenia zamykał egzamin, który składał się z dwóch części. Pierwsza – teoretyczna polegała na prawidłowym rozwiązaniu testu ( pytania były „nie tendencyjne”;-)) druga zaś, praktyczna, odbywała się w boksach garażowych JRG Starogard i sprawdzała poziom wyszkolenia praktycznego. Wszystkie osoby biorące udział w tym szkoleniu zaliczyły je pozytywnie.

alt src=http://www.ospstarogard.com.pl/images/stories/rok2011/kurstechniczny/img_8910.jpg

Foto:Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj41
mod_vvisit_counterWczoraj102
mod_vvisit_counterW tym miesiącu872
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858739

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 2
Dzisiaj jest: 11 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional