Miejskie zawody sportowo - pożarnicze Drukuj Email
niedziela, 22 czerwca 2008 23:55

 

W piątek 20 czerwca na terenie Państwowego Stada Ogierów odbyły się miejskie zawody Ochotniczych Straży Pożarnych. Strażacy rywalizowali w dwóch konkurencjach: ćwiczenie bojowe i rzut odcinkiem W-52.

 

W zawodach wzięły udział 3 jednostki z terenu naszego miasta. Poza naszą jednostką udział wzięła Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna z „Destylarni Sobieski” oraz Zakładowa Ochotnicza Straż Pożarna z Fabryki Mebli Okrętowych „Famos”. Jako pierwszą konkurencję rozegrano ćwiczenie bojowe. Tak jak i rok temu bezkonkurencyjni okazali się druhowie z „Destylarni Sobieski” Po zakończeniu ćwiczeń klasyfikacja wyglądała następująco:

I miejsce: ZOSP „Destylarnia Sobieski” z czasem 53 sek.

II miejsce OSP Starogard z czasem 56,4 sek.

III miejsce ZOSP „Famos” z czasem 58.8 sek.

Kolejną konkurencją był rzut odcinkiem W-52 do celu. W zadaniu tym 2 strażaków wykonuje po 2 rozwinięcia odcinka zwiniętego w pojedynczy krąg w kierunku słupka ustawionego 15 m od linii startu. Wygrywa ta drużyna, która w sumie uzyska najmniejsze odległości między słupkiem a odcinkiem. Naszą jednostkę reprezentowali dh Marcin Wojcicki i Marcin Lemke.

 

Marcin & Marcin - przygotowania do rzutu odcinkiem W-52

Po wykonaniu wszystkich rzutów komisja sędziowska podsumowała poszczególne wyniki i wyglądały one następująco:

I miejsce: ZOSP „Famos”

II miejsce: OSP Starogard

III miejsce: ZOSP „Destylarnia Sobieski”

Po rozegraniu tych konkurencji nastąpiło oficjalne ogłoszenie zwycięzców, wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a także drobne upominki przekazane przez „Destylarnię Sobieski”. Niektórzy z ratowników zostali uhonorowani Medalami za Zasługi Dla Pożarnictwa, oraz odznakami „Strażak Wzorowy”. Ogłoszono zakończenie zawodów, a strażacy zasiedli do stołów gdzie przy grochówce wspominano lepsze i gorsze chwile.

 

Dowódcy drużyn odebrali pamiątkowe dyplomy.
 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj64
mod_vvisit_counterWczoraj71
mod_vvisit_counterW tym miesiącu536
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858403

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 5
Dzisiaj jest: 07 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional