Odszedł Stanisław Karbowski Drukuj Email
czwartek, 05 stycznia 2012 23:38

alt25 grudnia w wieku 65 lat zmarł Stanisław Karbowski. 29 grudnia odbyły się uroczystości pogrzebowe, podczas których mieszkańcy Starogardu pożegnali byłego prezydenta Starogardu Gdańskiego.


Zanim został prezydentem był nauczycielem, a potem dyrektorem Państwowej Szkoły Muzycznej im. W. Lutosławskiego w Starogardzie Gdańskim pracował też w Filharmonii Bałtyckiej, czy też dyrygował Orkiestrą Dętą Starogardzkiego Centrum KulturyOstatnia droga byłego prezydenta zgromadziła rodzinę, przyjaciół, współpracowników i mieszkańcy Starogardu Gdańskiego. W kościele p.w. Miłosierdzia Bożego, w samo południe uroczystości pogrzebowe rozpoczęły się od odegrania hejnału miasta, którego Stanisław Karbowski był współautorem. Byłego prezydenta pożegnali także druhowie Z OSP Starogard. Poczet sztandarowy podążał za trumną do miejsca ostatecznego spoczynku na cmentarzu przy ul. Szwoleżerów gdzie oddano zmarłemu ostatnie honory. To właśnie dzięki prezydentowi Karbowskiemu nasza jednostka w swojej całej historii otrzymała po raz pierwszy zupełnie nowy wóz ratowniczo – gaśniczy STAR-MAN GBA 2,5/25


Foto: Artur Hossa – dziękujemy za udostępnienie zdjęć

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj91
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33569
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699582

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 21
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional