Rozszczelnienie cysterny kolejowej - ćwiczenia Drukuj Email
poniedziałek, 02 stycznia 2012 23:53

alt

28 grudnia był kolejnym dniem, w którym starogardzcy strażacy doskonalili swoje umiejętności. Tym razem scenariusz ćwiczeń przewidywał zagrożenie chemiczne – rozszczelnienie cysterny kolejowej z etanolem na terenie Destylarni SOBIESKI w Starogardzie gdańskim.


alt

Do tego zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów straży pożarnej ( w tym 2 zastępy OSP – po jednym z OSP Starogard i ZOSP Destylarni Sobieski)

Na miejscu zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren działań, wyznaczono strefy niebezpieczne i przystąpiono do opanowania wycieku. Pierwsza rota ratowników OSP podała jeden prąd piany ciężkiej. Kolejna rota ratowników założyła na uszkodzoną cysternę specjalne uszczelnienie pneumatyczne. Wszyscy strażacy pracujący w strefie zagrożenia zabezpieczeni byli aparatami ODO. Uszczelnioną cysternę przygotowano do opróżnienia do zbiorników zastępczych. Po zakończeniu działań i zwinięciu sprzętu odbyła się zbiórka wszystkich zastępów gdzie podsumowano przebieg ćwiczeń. Następnie zastępy wróciły do jednostek.


alt

Fotki z ćwiczeń - zapraszamy do naszej GALERII

W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy 6 ratowników

OSP - 2 zastępy, 6 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański:  GLBA1,5/12 , SLRCh  ,  SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

ZOSP Destylarnia Sobieski : GCBA 6/32

Foto: Lemi


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1316
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30517
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696530

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 30
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional