Ćwiczenia w starogardzkim szpitalu Drukuj Email
czwartek, 29 grudnia 2011 22:59

alt


Dnia 21 grudnia strażacy OSP brali udział w ćwiczeniach zorganizowanych przez PSP Starogard. Miejscem ćwiczeń był SOR (Szpitalny Odział Ratunkowy) szpitala im. Św. Jana w Starogardzie Gdańskim

alt

Scenariusz ćwiczeń przewidywał wybuch pożaru na parterze szpitala, na oddziale SOR. Na miejsce zdarzenia udają się 4 zastępy PSP Starogard oraz zastęp GBA 2,5/25 z naszej OSP. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i zabezpieczeniu terenu działań do pomieszczenia objętego pożarem wprowadzona zostaje jedna rota ratowników zabezpieczona sprzętem ODO. W tym samym czasie strażacy z pozostałych zastępów budują 2 linie zasilające z okolicznych hydrantów, jedna rota z naszej jednostki stanowi zabezpieczenie ratowników pracujących w budynku.

W trackie prowadzenia działań strażacy odnajdują nieprzytomną osobę poszkodowaną, którą ewakuują na zewnątrz. Dalsze działania to dogaszanie pożaru, udzielenie wstępnej pomocy przedmedycznej osobie poszkodowanej, oraz oddymianie pomieszczeń objętych pożarem.


alt

Po zakończeniu działań i zwinięciu sprzętu ratownicy spotykają się na zbiórce gzie następuje omówienie ćwiczeń. Ostatnim etapem jest zapoznanie się wszystkich ratowników z układem pomieszczeń starogardzkiego SOR oraz powrót zastępów do jednostek.

Zdjęcia z ćwiczeń można oglądać w naszej GALERII

W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 4 zastępy 11 ratowników

OSP - 1 zastęp, 5 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/25 , GLBA1,5/12 , SLRd  ,  SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Foto: Artur Hossa – dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1316
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30517
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696530

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 30
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional