Powiatowy dzień strażaka 2010 - 100 lat OSP Szlachta Drukuj Email
czwartek, 20 maja 2010 20:48

W tym roku Powiatowy Dzień Strażaka obchodzono 15 maja w Szlachcie gm. Osieczna. Strażacy z tamtejszej jednostki mieli sporo powodów do radości. Nie dość że jednostka ta obchodziła w tym roku swoje 100 -lecie to święto to zbiegło się jeszcze z uroczystością przekazania sztandaru. W czasie kiedy część naszych ratowników zabezpieczała XXVII Bieg Szpęgawski poczet sztandarowy naszej OSP świętował wraz z innymi strażakami w Szlachcie.


alt

Uroczystość rozpoczęła się od zbiórki przed remizą gdzie zebrały się poczty sztandarowe i zaproszeni goście. Następnie uformowano kolumnę która przemaszerowała do kościoła gdzie odprawiono mszę świętą w intencji strażaków. Po mszy kolumna udała się na stadion sportowy gdzie dokonano uroczystego przekazania sztandaru. Wręczono również odznaczenia i medale zasłużonym strażakom z jednostek OSP gminy Osieczna.

Po tych wzniosłych uroczystościach wszystkich zebranych zaproszono na pyszną strażacką grochówkę oraz koncert orkiestry z OSP Śliwice.

alt

Zdjęcia do artykułu dzięki uprzejmośći dh Patryka - administratora serwisu www.osplubichowo.pl

Zdjęcia z tego wydarzenia - zapraszamy do galerii OSP Lubichowo 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj188
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu6701
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1873314

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 30 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional