Pożar budynku mieszkalnego - Grabowiec gm. Bobowo Drukuj Email
poniedziałek, 25 stycznia 2010 16:23


Dnia 19 stycznia o godz. 15:13 starogardzkie PSK otrzymuje telefoniczną informację o pożarze do jakiego doszło w jednym z budynków mieszkalnych w miejscowości Grabowiec gm. Bobowo. Do tego zdarzenia zadysponowano łącznie 5 zastępów Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej.
Po zgłoszeniu pożaru zadysponowano 2 zastępy PSP i 1 zastęp OSP Starogard oraz 2 zastępy OSP Bobowo. Po przybyciu na miejsce ratownicy zastali dym wydobywający się z pomieszczeń położonych na poddaszu. Pożarem objęty był drewniany strop pomiędzy poddaszem a pomieszczeniem kuchennym na parterze.  Wszystkie osoby samodzielnie ewakuowały się z budynku jeszcze przed przybyciem pierwszych zastępów straży pożarnej. Zabezpieczono teren  działań i odłączono energię elektryczną. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia. Po zlokalizowaniu pożaru pomieszczenie kuchenne oddymiono i przystąpiono do ewakuacji sprzętu AGD. 


Ze względu na wciąż tlące się elementy łatwopalnego stropu (deski, trociny i trzcina) ratownicy przystąpili do prac rozbiórkowych. Za pomocą podręcznych narzędzi burzących zdemontowano całe pokrycie stropu w pomieszczeniu kuchennym, usunięto je na zewnątrz i dogaszono. Pozostałe pomieszczenia oddymiono i sprawdzono pod kątem zagrożenia pożarowego. Działania zakończono i zastępy wróciły do jednostek.

Podano 2 prądy wody w natarciu. Zużycie wody - 0,5 m3. Pożar objął powierzchnię ok 5 m2 i objętość  3m3. Straty oszacowano na 20 tyś zł. Dzięki szybkiej reakcji mieszkańców budynku i sprawnej akcji strażaków zagrożenie nie rozprzestrzeniło się na dalszą część budynku. Czas pracy ratowników 2h i 28min.


W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 2 zastępy, 4 ratowników

OSP - 3 zastępy, 11 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24 , SLOp

OSP Bobowo: GBA 2,5/16, GCBM 5/13

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

Pogotowie energetyczne, Policja

Foto: dh Marek Liss


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj119
mod_vvisit_counterWczoraj245
mod_vvisit_counterW tym miesiącu5649
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu5578
mod_vvisit_counterOgółem1872262

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 8
Dzisiaj jest: 26 Wrz, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional