Nowe pojazdy w JRG PSP Starogard Gdański Drukuj Email
środa, 13 stycznia 2010 19:24

alt


Dziś (14 stycznia) punktualnie o godz. 12:00 odbyło się uroczyste przekazanie nowych samochodów pożarniczych dla Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej w Starogardzie Gdańskim. W ręce strażaków trafił bardzo nowoczesny sprzęt: ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy i samochód ratownictwa wysokościowego.


Uroczyste przekanie rozpoczęło się od złożenia meldunku, przez dowódcę JRG PSP Starogard Gdański ,przybyłemu specajalnie na tę okazję komendantowi wojewódzkiemu PSP. Licznie zebrali się goście, wśród których znajdowali się posłowie i senatorowie, samorządowcy z terenu miasta i gmin powiatu starogardzkiego. Strażacy otrzymali akty przekazania oraz kluczyki do nowych samochodów.

Głos zabrali między innymi komendant wojewódzki i powiatowy PSP i dowódca JRG PSP Starogard. Uroczystego poświęcenia dokonał kapelan strażaków powiatu starogardzkiego ks. Rogowski. Wszystkie osoby reprezentujące jednostki, które wsparły zakup tych pojazdów zostały uchonorowane pamiątkowym podziękowaniem z minaturką strażackiego samochodu.


alt

Zakup ten został zrealizowany dzięki zaangażowaniu i wsparciu finansowemu Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej, Starosty Starogardzkiego, Prezydenta Miasta Starogardu Gdańskiego, budżetów Miast
i Gmin Powiatu, Nadleśnictw Powiatu Starogardzkiego, Instytucji ubezpieczeniowych oraz Funduszu Ochrony Środowiska.

Do starogardzkiej JRG trafiły:

Ciężki samochód ratowniczo - gaśniczy MAN TGS 26.440 GCBA 9,5/50

- napęd 6x6, silnik o mocy 440KM, kabina jednomodułowa w układzie 1+1+1

- zbiornik wody 9500 l. , zbiornik środka pianotwórczego 900 l.

- autopompa o wydajności 5000l/min, działko wodno- pianowe o wydajności 3600l/min, instalacja zraszająca

- wartość pojazdu: 713.262 zł

alt


Samochód ratownictwa wysokościowego VOLVO FL4X SHD-32

- wysokość podnoszenia 30m

- udźwig 325 kg

- wartośc pojazdu: 1.349.912 zł


alt

Serdeczne podziękowanie dla rzecznika prasowego KP PSP Starogard mł. asp. Kariny Stankowskiej za przekazane informacje.

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj189
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33667
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699680

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 31
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional