Wypadek drogowy - Linowiec Drukuj Email
wtorek, 29 grudnia 2009 13:23

O godz. 12:29 starogardzkie PSK zostaje powiadomione o wypadku na drodze powiatowej nr 2707 w miejscowości Linowiec. Do tego zdarzenia zadysponowano 3 zastępy PSP Starogard oraz zastęp GBA 2,5/25. Na miejsce udaje się również SLRt z OSP Skarszewy.
Po przybyciu na miejsce, ratownicy zastali samochód marki Polonez po czołowym uderzeniu w drzewo. Ze śladów można było ustalić, że samochód poruszał się w kierunku starogardu, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo po czym został odrzucony na przeciwny pas ruchu.  Dzialania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji osoby poszkodowanej z pojazdu i przekazaniu przybyłej na miejsce obsadzie pogotowia ratunkowego. Następnie ratownicy odłączyli akumulator i zneutralizowali wyciek płynów ekspolatacyjnych za pomocą sorbentu. Na miejsce zdarzenia przybył również oficer operacyjny (SLOp), zastęp SLRt z OSP Skarszewy i patrol policji oraz policyjni technicy, którzy zajęli się dokumentowaniem miejsca zdrzenia.


alt


alt

Ze względu na wyjątkowo śliską nawierznię kierujący działaniami ratowniczymi polecił zadysponować piaskarkę. Do czasu usunięcia pojazdu z drogi ruch został całkowicie wstrzymany.


alt


W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 6 ratowników

OSP - 2 zastępy, 7 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GLBA 1,5/12 , SLRD ,SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25

OSP Skarszewy: SLRt

Ponadto: Pogotowie Ratunkowe- 1 zespół, Policja- 2 patrole


Foto: OSP Starogard 

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj71
mod_vvisit_counterWczoraj71
mod_vvisit_counterW tym miesiącu543
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858410

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 3
Dzisiaj jest: 07 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional