Pożar budynku na ul. Kolejowej. Drukuj Email
poniedziałek, 29 grudnia 2008 11:24
Ul. Kolejowa 3 - miejsce zdarzenia...
Widok na wypalone okna budynku....
Z pozoru spokojna grudniowa noc (29 grudnia) nie dla wszystkich była czasem snu i odpoczynku. O godz. 3:20 strażacy OSP Starogard otrzymali alarmowe SMS-y. "POŻAR!". Płoną pomieszczenia w opuszczonym budynku przy ul. Kolejowej 3 w Starogardzie. Na miejscu pracują już 4 zastępy PSP a z naszej remizy wyjeżdżają GBA 2,5/25 oraz SH-18.

 

 

 

 

 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do CPR o godz. 3:11 i po kilku minutach 4 zastępy PSP Starogard przybyły na miejsce. Widok jaki tam zastali nie napawał optymizmem. Z 5 okien na pierwszym piętrze buchały płomienie, a przybyły na miejsce patrol policji poinformował ratowników, że w budynku mogą znajdować się ludzie. Ten opuszczony budynek był często odwiedzany przez bezdomnych. Temperatura była na tyle wysoka, że ze ściany nad oknami, z których wychodziły płomienie zaczął odpadać tynk. Po wstępnym rozeznaniu się w sytuacji kierujący działaniami ratowniczymi poleca wezwać 2 zastępy z OSP Starogard.

 

Strażacy zabezpieczyli i oświetlili miejsce działań. Podano 2 prądy wody. Pierwszy w obronie przylegającego budynku,drugi w natarciu , klatką schodową, do pomieszczeń objętych pożarem. Na szczęście przeszukanie pomieszczeń nie ujawniło osób trzecich w budynku. Po zlokalizowaniu pożaru strażacy przystąpili do rozbiórki i dogaszania tlących się ścianek działowych. Za pomocą agregatu oddymiającego przewietrzono budynek. Działania zakończono a zastępy wróciły do jednostek.

Zwęglone konstrukcje ścianek działowych...

Skala zniszczeń...


Pożar ten został sklasyfikowany jako mały i objął pow. ok. 50m2 o łącznej objętości 200m3. Ratownicy podali w sumie 2 prądy wody. Zużyto ok. 15m3 wody, którą pobierano z pobliskiego hydrantu podziemnego. Wstępnie straty wyceniono na ok. 5 tys. zł. Działania ratowników trwały 2h i 14 min.

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 4 zastępy, 10 ratowników

OSP - 2 zastępy, 4 ratowników

Policja

 

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12, SLRd, SLOp

OSP Starogard Gdański GBA 2,5/25, SH-18

 

Foto : Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj671
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21748
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645188

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 7
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional