Ćwiczenia w stacji red-pom. gazu ziemnego. Drukuj Email
poniedziałek, 29 grudnia 2008 23:25
Image
Siły i środki na miejscu ćwiczeń

Dnia 29 grudnia starogardzcy strażacy przeprowadzili ćwiczenia na stacji redukcyjno pomiarowej gazu ziemnego. Założeniem ćwiczeń była likwidacja rozszczelnienia instalacji niskiego ciśnienia.

 

Image
Po wykonaniu pomiarów wyznaczono strefy bezpieczeństwa.

 

Ok godz 8:30 ul. Skośna zapełniła się strażackimi samochodami. 5 zastępów straży pożarnej przystąpiło do działań mających na celu zabezpieczenie niebezpiecznego wycieku. W pierwszej kolejności strażacy z zastępu SLRCh dokonali pomiaru stężenia gazu za pomocą specjalnego urządzenia. dzięki temu można było było wyznaczyć poszczególne strefy zagrożenia. Strażacy z naszej OSP zostali skierowani do sprawienia 2 kurtyn wodnych dzięki którym ograniczono rozprzestrzenianie się chmury wyciekającego gazu.Kolejny zastęp zajął się zakładaniem pneumatycznej opaski uciskowej na uszkodzony odcinek rury.  Po jej założeniu została ona wypełniona sprężonym powietrzem i uszczelniła uszkodzony przewód. Całość ćwiczeń była obserwowana przez dowództwo JRG oraz pracowników gazowni.

 

Image
Dh Wujo ustawia kurtyny wodne.

 

 

Image
uszczelnianie uszkodzonej rury.....

Po zakończeniu ćwiczeń wszyscy strażacy zebrali się przy stacji gdzie ponownie omówiono zagadnienia związane z wykorzystaniem uszczelnień pneumatycznych, a pracownik gazowni, omówił budowę oraz zasadę działania stacji redukcyjno - pomiarowej.

 

Image
Zakończenie ćwiczeń- zwijamy sprzęt i do jednostki.

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 4 zastępy, 10 ratowników

OSP - 1 zastęp, 6 ratowników

Pogotowie Gazowe

 

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12, SLRd, SLRCh, SLOp

OSP Starogard Gdański GBA 2,5/25

 

Foto : Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj230
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33708
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699721

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 32
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional