Pożar przy Drodze Krajowej nr 22 Drukuj Email
piątek, 30 września 2011 00:00

alt

Prawdopodobnie brak nadzoru nad rozpalonym ogniskiem był przyczyną pożaru, do jakiego doszło w miejscowości Szpęgawsk w sąsiedztwie drogi krajowej nr 22. Poza rozprzestrzeniającym się ogniem zagrożenie stanowił gęsty dym, który skutecznie ograniczał widoczność pojazdom, które poruszały się tym dosyć ruchliwym szlakiem.


alt

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do starogardzkiego PSK o godzinie 17:32. Do zdarzenia zadysponowano nasz zastęp GBA 2,5/25. 10 minut później nasi ratownicy dotarli na miejsce zdarzenia. Oprócz sterty chrustu pożarem objęta była ściółka leśna. Miejsce działań zostało zabezpieczone, ratownicy podali 1 prąd wody w natarciu oraz gasili pożar za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego. Po ugaszeniu pożaru sprawdzono pogożelisko – nie stwierdzono zagrożenia. Zastęp wrócił do jednostki.

Działania trwały 55 minut, ratownicy podali 1 prąd wody zużywając jej ok. 2m3 Powierzchnia pożaru ok. 100m2

alt

Foto: dh Marek Liss

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj807
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7561
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1631001

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 16
Dzisiaj jest: 06 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional