Pożar w hotelu "Rekord" - ćwiczenia Drukuj Email
środa, 04 kwietnia 2012 21:08Dnia 30 marca 2012 (piątek) roku starogardzcy strażacy uczestniczyli w ćwiczeniach doskonalących działania ratowniczo gaśnicze. Tym razem jako miejsce ćwiczeń wytypowano hotel „Rekord” zlokalizowany na terenie starogardzkiego OSiR przy ul. Olimpijczyków.


Scenariusz przewidywał wybuch pożaru w skrajnym pomieszczeniu na pierwszym piętrze hotelu. Do działań skierowano 5 zastępów straży pożarnej ( w tym nasz GBA 2,5/25 OSP Starogard.) Po przybyciu ma miejsce zdarzenia i jego zabezpieczeniu strażacy wprowadzają do pomieszczenia objętego pożarem jeden prąd gaśniczy wody. W trakcie tych działań lokalizują i ewakuują jedną osobę poszkodowaną, która zostaje przejęta przez rotę zabezpieczającą i rotę organizującą punkt medyczny. Po wstępnym zabezpieczeniu osoby poszkodowanej zostaje ona przeniesiona na noszach typu deka w bezpieczne miejsce ( punkt medyczny) gdzie po udzieleniu pomocy przedmedycznej przez ratowników z JRG zostaje przekazana przybyłej na miejsce karetce pogotowia.


Pozostali ratownicy organizują zasilanie z hydrantów dla zastępów, GLBA który podaje prąd wody do budynku, oraz GBA, który podaje prąd wody za pośrednictwem SHD-32 na dach budynku w celu jego schłodzenia.

Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia zostają przewietrzone za pomocą agregatu oddymiającego..
Po zwinięciu sprzętu i podsumowaniu ćwiczeń strażacy zapoznają się z rozkładem pomieszczeń w hotelu, oraz w nowym budynku przy stadionie im. Kazimierza Deyny. Następnie zastępy wracają do jednostek.

Więcej zdjęć z ćwiczeń do zobaczenia w naszej GALERIIW ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:


PSP - 4 zastępy 10 ratowników


OSP - 1 zastęp, 6 ratowników


Wykaz zastępów:


PSP Starogard Gdański:  , GLBA1,5/12 , SLRd  , SHD-32  SLOp


OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25


Foto: Artur Hossa – dziękujemy za udostępnienie zdjęć.

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj856
mod_vvisit_counterWczoraj1267
mod_vvisit_counterW tym miesiącu7610
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1631050

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 21
Dzisiaj jest: 06 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional