Pożar w szpitalu - ćwiczenia Drukuj Email
czwartek, 27 marca 2008 20:06
Ok. godz. 12 do PSK w Starogardzie Gd. wpływa zgłoszenie o pożarze na XIII oddziale Szpitala dla Nerwowo i Psychicznie Chorych im. Stanisława Kryzana w Starogardzie Gd przy ul Skarszewskiej. Wstępnie ustalono że doszło do pożaru pomieszczenia gospodarczego na pierwszym piętrze. Personel zagrożonego oddziału zarządził ewakuację budynku.
Na szczęście to tylko ćwiczenia....

 

Do zdarzenia zostały zadysponowane 4 zastępy PSP Starogard oraz GBA 2.5/25 i SH-18 z naszej OSP.

Zastępy gotowe do wyjazdu.

Po przybyciu na miejsce ustalono iż doszło do pożaru w pomieszczeniu magazynowym na pierwszym piętrze, ewakuacja została zakończona, niestety w sali sąsiadującej z magazynkiem w którym doszło do pożaru uwięziona została jedna osoba z personelu. W tej sytuacji Kierujący Akcją Ratowniczą zarządził w pierwszej kolejności ewakuację osoby zagrożonej, jednocześnie podejmując działania mające na celu lokalizację i opanowanie pożaru w pomieszczeniu magazynowym.

 

Image
Każdy miał coś do roboty.....

Zastęp SH-18 OSP Starogard oraz ratownicy z SLRd sprawili wysięgnik a następnie przeprowadzili ewakuację osoby uwięzionej, oraz udzielono jej niezbędnej pomocy medycznej. Zastęp GCBA 5/24 wraz z 1 rotą OSP Starogard sprawili 3 przęsła drabiny nasadkowej a następnie podał jeden prądu wody w natarciu po drabinie przez okno do palącego się pomieszczenia. Strażacy z GLBA 1,5/12 wyposażeni w aparaty ODO zbudowali linię gaśniczą i podali jeden prąd wody w natarciu klatką schodową do palącego się pomieszczenia. Druga rota z GBA 2.5/25 zajęła się budową zasilania wodnego z hydrantu podziemnego a następnie sprawiła agregat oddymiający w celu przewietrzenia klatki schodowej. Obie roty z OSP Starogard oraz zastęp SLRd wyposażeni byli w aparaty ODO ponieważ stanowiły zabezpieczenie rot pracujących. Po wykonaniu wszystkich poleceń oraz sprawdzeniu poprawności ich wykonania Kierujący Akcją Ratowniczą zarządził zakończenie ćwiczeń, zwinięcie sprzętu i powrót zastępów do jednostek.

 

Image
Już po ćwiczeniach, pora zwinąć sprzęt...

Ćwiczenia takie maja na celu doskonalenie współdziałania poszczególnych zastępów oraz jednostek. Jednocześnie stanowią doskonały sposób na praktyczne sprawdzenie planu ewakuacji dla personelu szpitala.

Miejmy nadzieję że strażacy nigdy nie będą musieli wykorzystywać nabytych umiejętności w praktyce.

W ćwiczeniach udział wzięły następujące siły i środki :

PSP - 4 zastępy, 9 ratowników

OSP - 2 zastępy, 6 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/32, GLBA 1.5/12, SLRd, SLOp

OSP Starogard GBA 2,5/25, SH-18

 

Foto: Lemi

Więcjej zdjęć z ćwiczeń można zobaczyć na Galerii.

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj144
mod_vvisit_counterWczoraj199
mod_vvisit_counterW tym miesiącu2629
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3168
mod_vvisit_counterOgółem1863664

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 4
Dzisiaj jest: 14 Sie, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional