Psu na ratunek - nietypowa akcja w gminie Skarszewy Drukuj Email
środa, 16 czerwca 2010 21:03

Do nietypowego zdarzenia zostali zadysponowani nasi ratownicy dnia 17 maja 2010r. W czasie gdy spora część strażaków z powiatu starogardzkiego walczyła z pożarem stodoły w Więckowach nasi ratownicy zostali wezwani do wyciągnięcia psa który nie mógł wyjść ze zbiornika osadowego w miejscowości Bączek gm. Skarszewy.

alt

Zadanie które wstępnie wydawało się proste okazało się wcale nie takie łatwe. Po przybyciu na miejsce strażacy zastali psa na dnie zbiornika osadowego o powierzchni blisko 0,5 ha. Dno i ściany były wyłożone specjalną folią, na dokładkę zarówno pod jak i nad warstwą folii zalegała spora ilość wody. W ruch poszły sanie lodowe, linki asekuracyjne i przyrząd do chwytania zwierząt. Jeden z ratowników zszedł na dno zbiornika, i po kilku próbach złapał wystraszonego czworonoga. Kolejnym wcale niełatwym zadaniem było wyciągnięcie całej ekipy ( psa i ratownika) na szczyt zbiornika. Folia  którą wyłożony był zbiornik skutecznie uniemożliwiała wydostanie się ze zbiornika zarówno strażakowi jak i psu ( który miał ułatwione zadanie dysponując 2 parami nóg)


alt

Przemokniętego psa uwiązano do linki asekuracyjnej i z pomocą dh Michała zabezpieczonego kolejną linką którą wciągali ratownicy ze szczytu zbiornika wydostano na wolność.

Działania ratowników trwały 1godz. i 10 min. Główny poszkodowany (czyli pies korzystając z chwilowego zamieszania radosnym kłusem oddalił się z miejsca zdarzenia.

Foto:OSP Starogard


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1413
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30614
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696627

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 14
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional