Strażackie Zaduszki - Sumin 2008 Drukuj Email
niedziela, 16 listopada 2008 20:16
Foto: Lemi (www.ospstarogard.com.pl)
Zbiórka przed remizą.

Już tradycją stało się, że w trzecia niedzielę listopada, w przepięknej miejscowości Sumin spotyka się brać strażacka z terenu całego powiatu. Wszyscy wiedzą, że to nie z powodu akcji ratowniczo - gaśniczej, ćwiczeń czy zawodów strażackich. Jest to zupełnie wyjątkowa okazja.

 

Foto: Lemi (www.ospstarogard.com.pl)
Poczty sztandarowe przed kościołem

Przed remizą zbierają się zaproszeni goście oraz 10 osobowe delegacje w galowych mundurach, ze sztandarami jednostek.. Dowódca uroczystości ( w tym roku dh Łukasz Zblewski) formuje kolumnę, na czele której jest niezawodna Strażacka Orkiestra Dęta z Bobowa za nią poczty sztandarowe, goście i strażacy. W takim szyku, przy dźwiękach marszowej melodii maszerujemy przez wieś do Kościoła parafialnego Św. Jana Chrzciciela w Suminie. Tutaj czeka na nas proboszcz, a jednocześnie inicjator Zaduszek Strażackich, nasz Powiatowy Kapelan Strażacki ks. Stefan Rogowski. Ks. Kapelan uroczyście wprowadza poczty sztandarowe i wszystkich pozostałych strażaków.

 

Foto: Lemi (www.ospstarogard.com.pl)
W Kościele...

 

Foto: Lemi (www.ospstarogard.com.pl)
Po mszy nastąpił przemarsz do remizy OSP Sumin.

Jak nietrudno się domyślić msza święta jest w intencji wszystkich zmarłych strażaków, którzy jak kiedyś ktoś pięknie powiedział - „przeszli już na drugą stronę ognia" . Po mszy św. następuje powrót strażaków i gości w takim samym szyku do remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Suminie, w której gospodarze goszczą uczestników uroczystości gorącym posiłkiem, kawą i swojskim, pysznym ciastem. Przy tej okazji chciałabym serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym osobom za wielki trud organizacyjny oraz niepowtarzalną atmosferę. Zdajemy sobie sprawę, że to za sprawą miejscowych strażaków, ich wspaniałych żon i córek wszyscy uczestnicy czują się niezwykle sympatycznie i miło. Orkiestra dając koncert muzyczny tworzy niezapomniany klimat i atmosferę - po prostu żal się rozstawać. Jak Bóg pozwoli spotkamy się w tym miejscu znów za rok

tekst : dh Jolanta Czyryk (sekretarz ZOP ZOSP RP Starogard Gd).

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj105
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33583
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699596

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 21
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional