TIR w rowie Drukuj Email
sobota, 16 czerwca 2007 18:09

Dnia 5 stycznia zostaliśmy zadysponowani do groźnie wyglądającego wypadku drogowego na drodze wojewódzkiej nr 222 pomiędzy miejscowościami Kokoszkowy i Janin.

Do tego wezwania udaliśmy się wozem GBA 2.5/25 wraz z zastępem SLRt z JRG Starogard Gd. Następnie zadysponowano SLRt z OSP Siwiałka.

 

Na miejscu zdarzenia zastaliśmy ciągnik siodłowy marki Renault wraz  z naczepą który zjechał na prawą stronę, zsunął sie z 2 metrowej skarpy a następnie przewrócił na prawy bok. Działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, utworzeniu dostępu do naczepy poprzez wycięcie krzaków oraz kierowaniu ruchem pojazdów do czasu przybycia policjii. Okazało się że ten TIR przewoził 25 ton bananów.

Kierowca ciągnika siodłowego wyszedł z tego wypadku bez szwanku, jak twierdził przyczyną zdarzenia było zajechanie drogi przez nieustalony samochód osobowy który wyprzedzał inny pojazd. Kierowca TIR-a starając się uniknąc zderzenia zjechał na prawą stronę i już nie wrócił na swój pas ruchu. Towar z wywróconej naczepy został przeładowany do innej podstawionej przez prywatną firmę natomiast jako że wywrócony pojazd nie stanowił bezpośredniego zagrożenia został pozostawiony na miejscu i usunięty przez właścicela.

Zdjęcia może nie najwższej jakości (bo z tel. komórkowego) ale naszym zadaniem nie jest robienie zdjęć ;-)

 

Foto: Berni

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj51
mod_vvisit_counterWczoraj1190
mod_vvisit_counterW tym miesiącu23340
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu40384
mod_vvisit_counterOgółem1525332

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 20
Dzisiaj jest: 19 Wrz, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional