Wypadek na drodze krajowej nr 22 - Rokocin Drukuj Email
niedziela, 20 lipca 2008 20:59

Dnia 19 lipca o godz 10:04 do PSK w Starogardzie Gd. wpływa informacja o wypadku drogowym z udziałem motorowerzysty. Zgłaszającym wypadek był dowódca zastępu 529-82 (SH-18 z OSP Starogard) który wracając z usuwania roju pszczół dojechał na miejsce zdarzenia.

W trakcie powrotu z akcji usuwania roju pszczół na ul. Wiejskiej nasi ratownicy znaleźli się na miejscu wypadku. Na drodze krajowej nr 22 w okolicy Rokocina doszło do potrącenia motorowerzysty przez samochód dostawczy marki Mercedes. Po przekazaniu meldunku do PSK zadysponowano jeszcze SLRt z PSP Starogard oraz karetkę pogotowia. W tym czasie nasi ratownicy zabezpieczeli miejsce zdarzenia, udzielili osobie poszkodowanej pomocy przedmedycznej oraz pokierowali ruchem do czasu przybycia policji. Poszkodowanego 34-letniego mężczyznę (przytomy z podejżeniem złamania jeden z kończyn dolnych) przekazano przybyłemu na miejsce zespołowi pogotownia ratunkowego. Następnie na miejsce wkroczyli policjanci spożądzając stosowną dokumentację. Po zakończeniu tych czynności strażacy uprzątneli jezdnie, oba zastępy zakończyły działania i wróciły do jednostki. Czas akcji : 38 min.

W działaniach wzięły udział następujące siły i srodki:

PSP - 1 zastęp, 3 ratowników

OSP - 1 zastęp, 3 ratowników

Policja, Pogotowie Ratunkowe

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański:  SLRt

OSP Starogard Gdański:  SH-18

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj249
mod_vvisit_counterWczoraj1609
mod_vvisit_counterW tym miesiącu33727
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1699740

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 38
Dzisiaj jest: 25 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional