Bliskie spotkanie z szerszeniami Drukuj Email
wtorek, 22 lipca 2008 21:01

Dziś (22 lipca) ok. godz. 16:30 nasi ratownicy zostali zadysponowani do usunięcia kokonu szerszeni w miejscowości Kokoszkowy. Do tego zdarzenia udaliśmy się zastępem GBA 2,5/25.

Image
Mój pierwszy raz... ;-)))

Tym razem nasi strażacy musieli udać się do miejscowości Kokoszkowy gdzie na terenie jednej z posesji przy ul. Spokojnej zlokalizowany był kokon szerszeni. Ze wstępnych informacji wynikało iż kokon umiejscowiony jest w starym, używanym przez dzieci do zabawy samochodzie kempingowym. Córka właściciela tego pojazdu powiedziała rodzicom że w samochodzie latają duże bąki lub osy. Zaniepokojeni rodzice nie pozostawili tego sygnału bez odzewu, i przy sprawdzaniu pojazdu dokonali porażającego odkrycia. W zabudowie pojazdu ukryte było gniazdo tych żądlących owadów.

Niewygodnie ale bezpiecznie.

Po przybyciu na miejsce i rozpoznaniu sytuacji zadanie zebrania kokonu do worka powierzono dh Michałowi. Po ubraniu specjalnego grubego ubrania ochronnego które zabezpiecza ratownika przed ukąszeniem szerszenia gniazdo zostało zebrane do worka i wywiezione do pobliskiego lasu. Choć był to pierwszy kokon szerszeni w karierze Michała akcja przebiegła sprawnie, przydatne okazały się wcześniejsze doświadczenia z akcji usuwania kokonów os. Bo szerszeń to taka "przerośnięta osa" ;-))
Image
Gniazdo spakowane ale szerszenie już niedługo odzyskają wolność.

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj386
mod_vvisit_counterWczoraj1205
mod_vvisit_counterW tym miesiącu28730
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu36805
mod_vvisit_counterOgółem1490338

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 23
Dzisiaj jest: 24 Sie, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional