Zabezpiecznie XIX Biegu Kociewskiego Drukuj Email
wtorek, 05 października 2010 20:42

alt

Dnia 2 października odbyła się XIX edycja Biegu Kociewskiego. Podobne jak w poprzednich latach tak i teraz nasi ratownicy oraz strażacy PSP Starogard pomagają w organizacji oraz zabezpieczają miejsce tej Imprezy. Gościem honorowym biegu był MARCIN LEWANDOWSKI
mistrz Europy - Barcelona 2010, członek kadry olimpijskiej, rekordzista Polski


alt

Tuż przed godziną 9 zastępy GBA i GBA udały się na starogardzki Rynek gdzie obywało się oficjale otwarcie imprezy oraz miały miejsce start i meta wszystkich biegów. Z JRG PSP Starogard na zabezpieczenie meczu udały się 4 zastępy, zabezpieczając poszczególne odcinki biegu. Jak zwykle pierwsze w kolejności odbyły się biegi towarzyszące, przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów. W biegach tych udział wzięło 774 osób. W trakcie jednego z tych biegów doszło do przykrego wypadku. Tuż przed metą jeden z uczestników biegu potknął się i upadł na bruk. Dwójka z naszych ratowników zauważyła to zdarzenie i udała się udzielić mu pierwszej pomocy. Na miejsce upadku bardzo szybko dostarczono deskę i torbę medyczną PSP r-1 z wozu GBA 2,5/25 , zadysponowana została również karetka pogotowia obsługująca miejsce imprezy. Poszkodowanego przekazano załodze pogotowia ratunkowego, a nastepnie drugą karetką przewiziono do szpitala na obserwację.

alt


alt

Punktualnie o 12:00 rozpoczął się bieg główny (o dystansie 10 km)  wraz z biegiem młodzieżowym (3,5km). Oba biegi zgromadziły 343 zawodników ( główny 233 i młodzieżowy 110 osób)

Po zakończeniu imprezy zastępy udały się do jednostki.


Foto: OSP Starogard

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj1384
mod_vvisit_counterWczoraj1543
mod_vvisit_counterW tym miesiącu30585
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu42573
mod_vvisit_counterOgółem1696598

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 26
Dzisiaj jest: 22 Sty, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional