Ćwiczenia - kościół pw. św. Wojciecha. Drukuj Email
środa, 10 grudnia 2008 17:20
Image
Prąd wody z SH-18.
Dnia 10 grudnia starogardzcy strażacy ćwiczyli na kolejnym obiekcie sakralnym. Tym razem był to kościół pw. św. Wojciecha. Ćwiczenia zaczęły się o godz., 10:00 kiedy to proboszcz tej parafii powiadomił miejscowy CPR o pożarze w kościele.

 

 

 

 

 

 

 

 

Na miejsce działań skierowano 5 zastępów, PSP i 2 zastępy OSP Starogard. Podobnie jak w poprzednich ćwiczeniach symulowany pożar wybucha w trakcie prac związanych z konserwacją organów. Po przybyciu na miejsce ratownicy zabezpieczyli teren działań a następnie poszczególne zastępy przystąpiły do wyznaczonych działań

 

GLBA  1,5/12 z PSP Starogard Gd.
Dojazd pierwszych jednostek na miejsce zdarzenia.

- zastęp GLBA wprowadzenie roty z prądem gaśniczym na balkon gdzie usytuowane były organy
- zastęp GCBA wprowadzenie roty z prądem gaśniczym po drabinie SD-30 przez balkon zewnętrzny
- zastęp SLRt sprawienie namiotu pneumatycznego służącego jako punkt medyczny oraz opieka osobami poszkodowanymi
- zastęp GBA z OSP podanie prądu wody z wysięgnika SH-18 oraz budowa linii zasilającej.

 

Budowa lini zasilającej....

Marek & Marcin przy naszym GBA

 

W związku z silnym zadymieniem ratownicy pracowali w aparatach ODO. Poza wymienionymi tutaj ogólnie zadaniami poszczególne roty sukcesywnie przeszukiwały nawy kościoła, odnajdując 2 osoby poszkodowane i przekazując je do punktu medycznego.
Po opanowaniu sytuacji wnętrze budynku zostaje przewietrzone za pomocą 2 agregatów oddymiających a następnie przekazane proboszczowi. Po zwinięciu sprzętu zorganizowana zostaje zbiórka, na której dowództwo KP oraz JRG przekazuje swoje spostrzeżenia dotyczące ćwiczeń

 

Siy i środki - widok z balkonu kościoła.

Od lewej: SD-30, GLBA 1,5/12 aw tle GCBA5/24 oraz SLRT i namiot pneumatyczny.

 

Siły i środki - widok z balkonu kościoła

Nasz GBA 2,5/25 , SLRr, oraz kosz z SH-18

 

Nie sposób opisać wszystkich działań poszczególnych rot i zastępów, ale dzięki skomplikowanemu scenariuszowi ratownicy mieli naprawdę trudne zadanie do wykonania. Dzięki ciągłemu doskonaleniu swoich umiejętności na pewno poradzą sobie podczas prowadzenia realnych działań ratowniczo - gaśniczyc

 

Zbiórka po ćwiczeniach.

Podsumowanie ćwiczeń - czyli to co zanotowało sprawne oko dowódcy.


W ćwiczeniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 5 zastępów, 10 ratowników

OSP - 2 zastępy 7 ratowników

Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12, SLRt , SD 30, SLOp

OSP Starogard Gdański GBA 2,5/25, SH-18

 

 

Podziękowania dla dowództwa KP i JRG za pomoc w opracowaniu artykułu.

Zdjęcia z ćwiczeń już wkrótce w Galerii.

 

Foto:Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj639
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21716
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645156

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 10
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional