18 Bieg Kociewski - zabezpieczenie imprezy masowej. Drukuj Email
wtorek, 06 października 2009 20:18

altDnia 3 października odbyła się 18. edycja Biegu Kociewskiego. Jak co roku w organizację oraz zabezpieczenie tej imprezy włączają się strażacy z Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej w Starogardzie Gdańskim.Pierwszym zadaniem naszych ochotników było zabezpieczenie i pomoc w organizacji biegów towarzyszących, przeznaczonych dla młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów. Starty odbywały się z płyty boiska im. Kazimierza Deyny,następnie trasa wiodła ulicami Kanałową, Tczewską, Sobieskiego, Kościuszki, Paderewskiego i meta na starogardzkim Rynku.


Po zakończeniu biegów towarzyszących nasz zastęp GBA 2,5/25 udał się na rynek ,gdzie miejsce miał równoczesny start biegu głównego i młodzieżowego. Dzięki obecności naszego SH-18 osoby startujące w tych biegach będą miały pamiątkowe zdjęcie z dość ciekawej perspektywy. Część trasy biegaczy była zabezpieczana przez 2 zastępy PSP Starogard.

Pamiątkowa fotka z

alt

Na starogardzkim rynku znalazły się też stoiska sponsorów i punkt wydawania gorącej grochówki dla uczestników biegów. Szczególnym zainteresowaniem naszych ratowników cieszył się kramik Koła Gospodyń Wiejskich z Sucumina, które serwowały pyszny swojski chleb ze smalcem, wspaniały żurek i wypieki domowej roboty. Po zakończeniu wyznaczonych dystansów organizatorzy przystąpili do ceremonii wręczenia nagród dla zwycięzców a zastępy wróciły do jednostek. W trakcie imprezy strażacy pokierowali jedną osobę do zespołu pogotowia ratunkowego - nastolatka biorąca udział w biegach uskarżała się na bóle brzucha.

W 6 biegach udział wzięło 727 osób - 505 w biegach towarzyszących i młodzieżowym oraz 222 osoby w biegu głównym na dystansie 9,3 km. 

Foto: Lemi

 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj57
mod_vvisit_counterWczoraj71
mod_vvisit_counterW tym miesiącu529
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858396

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 3
Dzisiaj jest: 07 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional