Pożar domu - ul Gimnazjalna Drukuj Email
środa, 28 października 2009 11:22

 Dnia 22 października o godz. 13:47 dyżurny CPR otrzymuje telefoniczną informację o dymie wydobywającym się z okien niezamieszkanego budynku przy ul. Gimnazjalnej. Na miejsce zdarzenia udają się 2 zastępy PSP Starogard.Mimo sporego ruchu jaki panuje o tej godzinie w centrum miasta już po 3 minutach strażacy dojeżdzają na miejsce zdarzenia. Niestety zgłoszenie nie było zbyt precyzyjne ponieważ w chwili przybycia na miejsce z okien na parterze wydobywają się już płomienie a w oknie na pierwszym piętrze znajduje się mężczyzna proszący o pomoc. W związku z taką sytuacją kierujący akcją ratowniczą poleca  rozpoczęcie działań gaśniczych oraz ewakuację zagrożonej osoby. Poleca także zadysponować dodatkowe zastępy z PSP i OSP Starogard.


Ratownicy zabezpieczają miejsce zdarzenia, podany zostaje prąd wody w natarciu, a osoba przebywająca w budynku zostaje z niego ewakuowana. Po przybyciu kolejnych 2 zastępów (GCBA 5/24 z PSP Staroagrd oraz GBA 2,5/25 z naszej OSP) podano nastepny prąd wody w natarciu, a nasi strażacy zabezpieczeni aparatami ODO przeszukują wszystkie pomieszczenia. Po przeszukaniu piwnicy oraz 2 kondygnacji nie stwierdzono obecności innych osób. Po ugaszeniu pożaru budynek przewietrzono za pomocą agregatu oddymiającego. Działania zakończono a zastępy wróciły do jednostek.

Nasi strażacy w zadymionym pomieszczeniu

W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 8 ratowników

OSP - 1 zastęp, 3 ratowników


Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański:  GCBA 5/24, GLBA 1,5/12 SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25


Pożar ten został skwalifikowany jako mały i objął pow. ok 16m2 i kubaturę 48m3 . Ratownicy podali 2 prądy wody w  natarciu. Zużyto jej ok. 2m3.  Wstępnie straty wyceniono na ok. 10 tyś zł. zaś uratowane mienie na 200 tyś. zł. Działania ratowników trwały 1h i 8 min.

Foto: dh Marek Liss 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj70
mod_vvisit_counterWczoraj71
mod_vvisit_counterW tym miesiącu542
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858409

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 2
Dzisiaj jest: 07 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional