Pożar samochodu w garażu. Drukuj Email
środa, 11 listopada 2009 18:44

 Dziś (11 listopada) o godz. 16:57 starogardzkie PSK otrzymało zgłoszenie o pożarze w garażu na jednej z posesji przy ul. płk. Dąbka. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy PSP Starogard oraz GBA 2,5/25 z naszej OSP. Po 4 minutach pierwszy zastęp był już na miejscu zdarzenia. Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali gęsty dym wydobywający się z garażu. Po przeprowadzonym rozpoznaniu okazało się, iż pożarem objęty jest zaparkowany w tym pomieszczeniu samochód dostawczy marki Mercedes.


Zabezpieczono teren działań, 2 roty zabezpieczone w aparaty ochrony dróg oddechowych weszły do środka i podano 2 prądy wody w natarciu na palący się pojazd. Po przygaszeniu pożaru ratownicy przewietrzyli pomieszczenie za pomocą agregatu oddymiającego oraz odłączyli i wymontowali akumulator. Za pomocą jednego prądu wody z szybkiego natarcia przystąpiono do dogaszania spalonego pojazdu.  Po zakończeniu tych działań zastępy wróciły do jednostek.

Działania ratowników trwały łącznie 43min. Do gaszenia pożaru podano łącznie 2 prądy wody w natarciu i zużyto jej ok.0,2m3.Pożar został sklasyfikowany jako mały i objął  powierzchnię 40m2 i kubaturę 8m3. Wstępnie straty oszacowano na 10 tyś. zł ,zaś uratowane mienie na 50 tyś. zł. W wyniku pożaru spaleniu uległ samochód dostawczy m-ki Mercedes (przedział silnika oraz kabina). Sporym utrudnieniem w trakcie akcji był brak miejsca wokół gaszonego pojazdu.


W działaniach wzięły udział następujące siły i środki:

PSP - 3 zastępy, 7 ratowników

OSP - 1 zastęp, 5 ratowników


Wykaz zastępów:

PSP Starogard Gdański: GCBA 5/24, GLBA 1,5/12 SLOp

OSP Starogard Gdański: GBA 2,5/25


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj60
mod_vvisit_counterWczoraj71
mod_vvisit_counterW tym miesiącu532
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu3705
mod_vvisit_counterOgółem1858399

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 3
Dzisiaj jest: 07 Lip, 2020

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2020 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional