Strażackie Zaduszki 2010 Drukuj Email
niedziela, 05 grudnia 2010 11:32


Jak co roku na początku listopada strażacka brać spotyka się w Suminie, na mszy zadusznej za ratowników, którzy odeszli na wieczną służbę. W tym roku Strażackie Zaduszki odbyły się 14 listopada. Już od godziny 9:30 przy remizie OSP Sumin zbierały się poczty sztandarowe i zaproszeni goście.

alt

Po uformowaniu kolumny, którą poprowadził niezastąpiony w takich uroczystościach dh Łukasz Zblewski, strażacy udali się do Kościoła Parafialnego Św. Jana Chrzciciela w Suminie. Oprawę muzyczną zapewniła orkiestra z OSP Bobowo. Poczty sztandarowe wprowadził do kościoła nasz kapelan, jednocześnie proboszcz miejscowej parafii ksiądz Stefan Rogowski. Msza zaduszna została odprawiona za wszystkich strażaków, których zabrakło wśród nas w tym roku, zarówno tych, którzy udzielali się w jednostkach ochotniczych, zakładowych jak i strażaków PSP.

alt

Po mszy, strażacy udali się powrotem do remizy w Suminie a następnie własnym transportem, do położonego niedaleko w Sumina, gdzie gospodarze przygotowali skromny poczęstunek.  W tym miejscu należy też podziękować wszystkim, którzy podejmują trud organizacji tak pięknej i wzniosłej uroczystości, która odbyła się już po raz dziesiąty.

alt

Foto: Lemi


 

Linki sponsorowane

Pogoda u nas

Odwiedziło nas:

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj669
mod_vvisit_counterWczoraj1341
mod_vvisit_counterW tym miesiącu21746
mod_vvisit_counterW tamtym miesiącu41034
mod_vvisit_counterOgółem1645186

Użytkowników (ostatnie 20 min.): 9
Dzisiaj jest: 16 Gru, 2019

Sonda

Czy podoba Ci się nasza strona?
 
Copyright © 2005 - 2019 OSP Starogard Gd. - Ochotnicza Straż Pożarna w Starogardzie Gdańskim. Our site is valid CSS Our site is valid XHTML 1.0 Transitional